برنامه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در سال 99 اعلام شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، محمد حسین علیزاده گفت: برگزاری مسابقات در سطح مناطق دهگانه در رشته های المپیادی شامل 18 رشته پسران و 14 رشته دختران، برگزاری مسابقات استانی فوتبال و ووشو برای پسران و فوتسال و ووشو برای دختران در 31 استان با موضوع دانشگاه های منتخب استان از جمله این اقدامات در سال 98 است.

برنامه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در سال 99 اعلام شد

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده برای برگزاری المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در دانشگاه گیلان در تابستان سال 99، بخش قابل توجهی از اقدامات اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان به فراهم کردن مقدمات برگزاری این المپیاد و هماهنگی های مورد نیاز اختصاص یافت.

وی گفت: حدود 30 درصد از مسابقات منطقه ای کسب سهمیه المپیاد پانزدهم بعد از اعلام توقف رویدادهای ورزشی به دلیل شیوع کرونا به آینده موکول شد، که بلافاصله پس از اعلام شرایط عادی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد.

علیزاده یادآور شد: در بخش زیرساخت ها و تجهیزات ورزشی این اداره کل با همکاری سازمان امور دانشجویان و اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز صندوق رفاه دانشجویان در سال 98، اقدام به احداث 19پ روژه چمن مصنوعی، 25 کفپوش زمین روباز ورزشی و نیز تجهیز 14 اتاق تندرستی، 14 سالن ورزشی، 19 مرکز مشاوره تندرستی ورزشی و تکمیل و احداث 5 استخرسرپوشیده و 16 سالن چند منظوره اقدام نموده است.

همچنین تجهیز زمین روباز ورزشی در5 دانشگاه، کمک به تکمیل 30 پروژه ه چمن مصنوعی آغاز شده در سال 97 و راه اندازی پیست دوچرخه و تهیه دوچرخه در سه دانشگاه از دیگر اقدامات اداره کل تربیت بدنی در سال 98 بود که با اقدامات خوبی که در بخش زیرساخت ها و تجهیزات ورزشی اجرا شده، سرانه فضای ورزشی دانشجویان به بیش از دو مترمربع افزایش یافته است.

علیزاده گفت: در ورزش همگانی اداره کل تربیت بدنی در سال 98 اقدامات مختلفی را انجام داده است که برگزاری جشنواره ورزشی بهاره در 82 دانشگاه، برگزاری جشنواره ورزش همگانی (استانی) در 29 استان، برگزاری چهارمین المپیاد ورزش های همگانی با مشارکت حدود 4000 نفر از 140 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در دو بخش پسران به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و دختران به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) و نیز، گرامیداشت هفته تربیت بدنی در 63 دانشگاه (با جمعیت 10074 نفر) از جمله این اقدامات است.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در خصوص برنامه های سال 99 این اداره کل گفت: با توجه به راه اندازی اتاق های تندرستی و مراکز مشاوره تندرستی در اکثریت دانشگاههای کشور در سال 98، اداره کل تربیت بدنی تجهیز و بهسازی بیشتر این مراکز و توانمند سازی کارشناسان را از طریق آموزش و طراحی نرم افزار در دستور کار دارد.

علیزاده افزود: امسال همانند سال گذشته احداث و تکمیل زیر ساخت های ورزشی در دانشگاهها از قبیل زمین چمن، زمین کفپوش رو باز و استخر و سالن های ورزشی از جمله برنامه های این اداره کل است که با همکاری و مشارکت سازمان امور دانشجویان، اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشجویان پیگیری خواهد شد.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: واحد اموزش این اداره کل نیز چندین برنامه آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه ها و انجمن هاتی ورزشی تدارک دیده است و انجام چند طرح پژوهشی از جمله علایق سنجی و نیاز سنجی ورزشی در بین دانشجویان، پژوهش آسیب شناسی المپیادهای ورزش دانشجویی و ارائه الگو آسیب شناسی انجمن های ورزشی اداره کل تربیت بدنی و آسیب شناسی در شرایط ارائه درس تربیت بدنی 1 و 2 و ارائه الگوی مناسب در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

به گفته علیزاده، در بخش ورزش قهرمانی اداره کل تربیت بدنی علاوه بر برنامه های مرتبط با برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، در رشته های غیرالمپیادی درشش ماهه دوم سال 99 و همکاری با فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در برگزاری اردوهای آمادگی به منظور تشکیل تیم های ملی دانشجویی جهت اعزام به مسابقات جهانی و یونیورسیاد دانشجویی را در دستور کار خود دارد.

وی افزود: همچنین در بخش همگانی این اداره کل نیز در سال 99 برگزاری برنامه گرامیداشت هفته تربیت بدنی، برگزاری انتخابات انجمن های ورزشی، برگزاری جشنواره ورزشی پاییزه، برگزاری جشنواره ورزشی زمستانه، توسعه همگانی رشته های ورزشی در دانشگاه های کشور 32 رشته ورزشی و اجرای فعالیت های تفریحی ورزشی و اوقات فراغت بومی محلی کوهپیمایی اردوهای طبیعت در دانشگاه ها و کلیه فعالیت هایی که به مناسبت های گوناگون از قبیل روز جهانی ورزش دانشجویی، گرامیداشت روز دانشجو تنظیم می شود. اقدام خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1107

به "برنامه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در سال 99 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در سال 99 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید