برترین بانک های فرانسوی کدام اند؟

درحالی که ده ها بانک در فرانسه فعالیت دارند، حاکمیت اصلی بر بازار اقتصادی این کشور در اختیار چند بانک است.

برترین بانک های فرانسوی کدام اند؟

به گزارش خبرنگاران، موسسه کورپوریت فایننس در گزارش جدید خود به معرفی برترین بانک های فرانسوی پرداخت. نظام بانکی در فرانسه شامل بانک های سرمایه گذاری، بانک های سپرده گذاری و بانک های وام دهنده است. در حال حاضر بیش از400 بانک در فرانسه فعالیت دارند که بعضی از آن ها دارای فعالیت در مناطق خارج از این کشور هستند. موسسه رتبه بندی مودی نظام بانکی فرانسه را باثبات رتبه بندی نموده است. در ادامه با برترین بانک های فرانسوی اشنا می شوید:

1-بی ان پی پاری با

بزرگ ترین بانک فرانسوی که در سال 1848 میلادی تاسیس شد و در 75 کشور فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر پاریس قرار گرفته است و 192 هزار نفر نیز در سراسر دنیا استخدام آن هستند. این بانک در سال 2000 نام خود را از بانک ملی پاریس به نام فعلی تغییر داد.

2- کردیتاگریکول

یکی از بزرگ ترین تامین اقتصادی ککندگان دنیا که علاوه بر فرانسه در دیگر کشورها نیز فعال است. مقر اصلی این بانک در مونت روژ قرار گرفته است و 138 هزار نفر نیز در سراسر دنیا استخدام آن هستند. این بانک به بیش از 52 میلیون مشتری خدمت رسانی می نماید.

3- گروپکردیتموتوئل

این بانک فرانسوی که در سال 1645 میلادی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین بانک های فرانسه محسوب می گردد. مقر اصلی این بانک در شهر پاریس قرار گرفته است و 69 هزار نفر نیز در سراسر دنیا استخدام آن هستند. این بانک با داشتن بیش از 4500 شعبه به 23.8 میلیون مشتری خدمت رسانی می نماید.

4- بی پی سی ئی

این بانک فرانسوی که در سال 1818 میلادی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین بانک های فرانسه محسوب می گردد. مقر اصلی این بانک در شهر پاریس قرار گرفته است و 117 هزار نفر نیز در سراسر دنیا استخدام آن هستند.

5- سوسیه ژنرال

این بانک فرانسوی که در سال 1864 میلادی تاسیس شد و یکی از بزرگ ترین بانک های فرانسه محسوب می گردد. مقر اصلی این بانک در شهر پاریس قرار گرفته است و 146 هزار نفر نیز در سراسر دنیا استخدام آن هستند.

6- آکسا بانک

این بانک فرانسوی که در سال 2002 میلادی تاسیس شد فعالیت های زیادی در زمینه بیمه ای دارد. مقر اصلی این بانک در پاریس قرار گرفته است و با 165 هزا پرسنل در 64 کشور دنیا فعالیت دارد و به 107 میلیون مشتری خدمت رسانی می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 13 آبان 1398 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 542

به "برترین بانک های فرانسوی کدام اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین بانک های فرانسوی کدام اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید