ایجاد 16 هکتار باغ در دانشگاه لرستان

به گزارش مجله توسعه دهنده، عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان گفت: 16 هکتار زمین به کاشت تولیدات کشاورزی و باغداری اختصاص یافته است.

ایجاد 16 هکتار باغ در دانشگاه لرستان

به گزارش مجله توسعه دهنده، دکتر عبداله احتشام نیا اظهار کرد: با کوشش و پیگیری های تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، تعداد 5 باغ در قالب 16 هکتار زمین، به کاشت فراوریات کشاورزی و باغداری همچون؛ زیتون، پسته، انگور، بادام و گل محمدی اختصاص یافته است.

وی توضیح داد: انتخاب این گونه ها براساس توجه به اقلیم منطقه بوده است.

عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان اضافه نمود: به طور حتم، ایجاد باغ به مقدار 16 هکتار آن هم در محل سایت مرکزی دانشگاه و همچنین در محل دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، یک اقدام مهم زیربنایی در راستای گسترش فضای سبز، توجه به محیط زیست و توسعه تحقیقات و پژوهشهای کاربردی است.

احتشام نیا اعلام کرد: استفاده از ظرفیت های کشاورزی و باغداری لرستان، یک اقدام مهم در جهت تقویت اقتصاد درون زا و فراوریی است.

وی اعلام کرد: لرستان، بسترهای فراوانی در زمینه فراوری انواع محصولات کشاورزی و باغداری دارد که باید از این ظرفیت ها براساس برنامه ریزی علمی و کارشناسی، استفاده گردد.

احتشام نیا ادامه داد: در زمینه روش آبیاری این باغ ها نیز علاوه بر آبیاری قطره ای، سعی شده است با به کارگیری بعضی روش های جدید نیز، در مصرف آب، صرفه جویی گردد.

عضو شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه لرستان توضیح داد: صرفه جویی در مصرف منابع انرژی از جمله آب، از جمله اهداف مدیریت سبز است.

وی بیان کرد: ایجاد این باغ ها علاوه بر جنبه های کاربردی آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی و فضای سبز، می تواند، درآمدزایی هم در درازمدت داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 546

به "ایجاد 16 هکتار باغ در دانشگاه لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 16 هکتار باغ در دانشگاه لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید