انواع مختلف پنکه و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید

به گزارش مجله توسعه دهنده، مهم ترین سوالی که باید قبل از خرید انواع پنکه قابل حمل از خود پرسید این است، که دقیقا در کجا قصد استفاده از آن را دارید؟ آیا پنکه را فقط برای چند روز سفر احتیاج دارید؟ یا این یک سفر طولانی با سناریوی احتمالی عدم وجود دستگاه سرمایشی پیش روی شما است؟ در پی راه ساده ای برای ایجاد آرامش در هنگام مطالعه یا کار هستید، یا می خواهید در هر موقعیتی پنکه کوچک خود را بیرون بیاوردی و داخل مترو یا BRT خود را خنک کنید. در کنار موقعیت استفاده از پنکه قابل حمل سوالاتی در خصوص دسترسی به برق برای شارژ دستگاه یا عدم ایجاد سروصدای فراوان در زمان کار سر میز مطالعه هم می تواند از جمله فاکتورهای مهم دیگری باشد. بنابراین همانطور که می بینید انتخاب یک نوع پنکه قابل حمل و کوچک با نکات ظریف و مهمی همراه است، که در این راهنمای خرید به شکل کامل آن ها را آنالیز می کنیم. پس تا سرانجام ما را همراهی کنید.

انواع مختلف پنکه و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید

آشنایی با انواع پنکه قابل حمل و مزایای هر کدام

قبل از هر چیزی باید بدانید که پنکه های قابل حمل به نوعی گجت هایی سبک به شمار می روند، که می توانند در فصول گرم سال پیاده روی یا فعالیت های خارج از خانه را برای شما راحت تر نمایند. به همین خاطر معرفی انواع مدل های این محصولات و مزایا و ویژگی های هر یک می تواند یاری اثربخشی به انتخاب و خرید شما باشد.

1. پنکه رومیزی؛ گزینه ای مناسب برای میز کار و دانش آموزان

تصور کنید که سر جلسه امتحان نشسته اید و محیط حتی با وجود کولر هم خیلی گرم است، چراکه ممکن است موقعیت شما برای استفاده از باد خنک کولر مناسب نباشد. در چنین حالتی قرار دادن پنکه رومیزی می تواند به معنی واقعی کلمه نجات بخش باشد. این دستگاه های زیبای جمع و جور ممکن است کوچک باشند، اما شما را خنک و راحت نگه می دارند. این دسته از کالاهای خنک نماینده دارای طراحی ای کلاسیک هستند و برای میز کار و دانش آموزان هم گزینه ای کاربردی به حساب می آیند. این نوع از پنکه ها معمولا یک جهته و در مواردی چند جهته اند و با پورت USB قابل شارژ و کار هستند.

ویژگی های کلیدی

  • پنکه های رومیزی اغلب در نوع USB و جمع و جور به بازار عرضه می شوند و بر روی میز جای زیادی را اشغال نمی نمایند.
  • قیمت پایینی دارند که معمولا همه از پس خرید آن بر می آیند.
  • قدرت خنک نمایندگی کافی ای را فراهم می نمایند و به راحتی از خانه به محل کار قابل حمل و نقل است.

2. پنکه دستی؛ همراه شما در وسایل نقلیه عمومی

تصور کنید که اوایل بعد از ظهر را سپری می کنید و هوا به شدت گرم است، این گرما با نشستن در خودرو یا مترو و اتوبوس بدتر هم می گردد. در چنین حالتی اگر پنکه ای شارژی و قابل حمل با خود داشته باشید، تحمل گرما برای شما بسیار راحت تر خواهد شد. این نوع پنکه یک گجت نوآورانه است، زیرا احتیاج اولیه انسان به خنک شدن را در هر محیطی رفع می نماید. جالب است بدانید که پنکه های دستی آنقدر کوچک اند که به راحتی در کیف های دستی و جیب های معمولی شلوار جای می گیرند. بنابراین هنگاهی که در مسیر برگشت به خانه از سر کار، اگر دمای اتوبوس حسابی بالا رفت، می توانید پنکه ریز خود را از جیب خود بیرون بیاورید و خنکی ای فوری را برای خود مهیا کنید.

ویژگی های کلیدی

  • ایجاد جریان هوا حدبیشتر تا 3 متر در اطراف
  • مقاوم در برابر فشار و قابل شارژ با کابل USB
  • بسته به مدلی که انتخاب می کنید باتری پنکه دستی با شارژ کامل تا 8 ساعت هم دوام خواهد داشت.

3. پنکه گردنی؛ همراهی مناسب در زمان ورزش

این دسته از محصولات هم از جمله گزینه های خلاقانه در جهانی امروز به شمار می رود. یک پنکه گردنی و قابل حمل وسیله ای است که به دور گردن خود می بندید، بنابراین می توانید آن را هر کجا که هستید حمل کنید. این کالای سبک قابل استفاده برای هر رنج سنی ای است و به وسیله شکاف هایی که دارد باد خنک را در هر جایی از جمله در زمان ورزش به سمت شما سرازیر می نماید. فن های گردن تقریباً شبیه هدفون هستند و با یک طرح نعل اسبی یا U شکل با پره هایی در داخل دستگاه (معمولا) عرضه می شوند.

گفتنی است که وزن استاندارد یک پنکه گردنی تقریباً 9.1 اونس (حدودا 256 گرم) است. پنکه های گردن مانند هدفون به گردن و روی شانه های شما آویزان می گردد. بنابراین با وجود آن شما می توانید تقریباً هر کاری (از جمله پیاده روی، دویدن یا خوردن شام) را انجام دهید.

ویژگی های کلیدی

  • بسته به برند کالا این نوع از پنکه های قابل حمل و گردنی قابلیت تنظیم در حالات کم، میانه یا زیاد را دارند.
  • این نوع از پنکه ها شارژی هستند و باتری این کالاها بین 4 تا 16 ساعت دوام می آورد.
  • بیشتر فن های گردنی بدون پره هستند، به این معنی که پره های آن در داخل فن قرار می گیرند.

نکاتی که قبل از خرید پنکه دستی یا شارژی باید به آن ها توجه کنید

قبل از انتخاب و خرید هر نوع پنکه قابل حملی از پنکه دستی گرفته تا مدل های شارژی، همراه، گیره ای و USB باید نکات زیر را مدنظر داشته باشید، چراکه رضایت از خرید شما را بالا خواهد برد.

امکانات پنکه قابل حمل و نوع شارژ آن

چراغ LED داخلی، پایه مغناطیسی و بند گردنی از جمله ویژگی های مهم در هر پنکه قابل شارژ و قابل حملی است. بعلاوه از آنجایی که احتیاجهای خنک نماینده شما بسته به آب و هوا یا مکان تغییر می نماید. ممکن است در ساعاتی از روز فقط به کمی باد ملایم احتیاج داشته باشید یا هدفتان این باشد که عرق خود را خشک کنید. بنابراین انتخاب یک فن قابل حمل با قابلیت تنظیم سرعت بسیار بااهمیت است.

بعلاوه اگر در سفر به برق دسترسی دارید، یک کالا با کابل USB انتخاب خوبی برای خرید است، زیرا می توانید آن را به وسیله تلفن، لپ تاپ یا پاور بانک خود شارژ کنید. اگر در کمپینگ هستید، ممکن است به برق دسترسی نداشته باشید، بنابراین مطمئن شوید که پنکه انتخابی شما با باتری کار می نماید. از طرفی یکی از مشخصه های مهم در این دسته از کالاها قابلیت نمایش اندازه شارژ است، اگرچه ممکن است در وهله اول چنین امکانی چندان مهم تلقی نگردد، اما در زمان استفاده به ویژه در خارج از خانه بسیار به کار می آید. به همین خاطر لازم به تاکید است که بیشتر کالاهای شارژی دارای چراغ شارژ هستند که نشان می دهد شارژ کامل پنکه است یا خیر.

موتور پنکه یا فن رومیزی

حتی اگر در زمان خرید قدرت موتور پنکه برای شما مهم نیست، باز هم توصیه می کنیم پرقدرت ترین مدل را انتخاب کنید. موتور به نوعی قلب هر وسیله ای از جمله پنکه رومیزی است و اگر به خوبی کار نکند، از عملکرد آن ناامید خواهید شد. برترین موتور در این نوع از کالاها احتمالا موتوری است که هم قوی باشد و هم در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

وزن و نوع پنکه انتخابی با توجه به احتیاج

قبل از خرید یک پنکه قابل حمل، نحوه و مکان استفاده از آن را در نظر بگیرید. آیا علاقه مندید که در زمان دوچرخه سواری از آن بهره ببرید؟ در چنین حالتی انتخاب پنکه گردنی ایده ای فوق العاده است. آیا در پی محصولی هستید که در صورت گرم شدن هوا در هر موقعیتی، بتوانید روزانه آن را با خود حمل کنید؟ احتمالاً می توانید با یک پنکه دستی که دارای حلقه مچ است، از گرما فرار کنید. در صورتی که در پی پنکه ای برای کالسکه کودک یا تخت نوزاد هستید، گزینه های گیره ای می توانند مفید باشند. بنابراین همان طور که دید که هر پنکه ای را بهر کاری ساخته اند. گفتنی است که این مساله با وزن دستگاه هم ارتباط تنگاتنگی دارد. چراکه گزینه ای سبک تر راحتی بیشتری در حمل دارد.

سطح نویز پنکه قابل حمل

اگر چه در این مقاله انتخاب فن های قابل حمل با موتورهایی قوی را توصیه می کنیم، اما به این معنی نیست که گزینه ای انتخابی پر سر و صدا باشد. درواقع دستگاه مدنظر شما باید ترکیب خوبی از خنکی مناسب و عملکرد آرام را داشته باشد. یک پنکه با صدا و نویز بسیار کم در اتاق عالی است زیرا عملا فراموش می کنید که در اتاق خواب چیزی وجود دارد.

قابلیت حرکت و دوام کالا

قبل از خرید، با تست کالا در صورت خرید حضوری از قابلیت جابه جایی فن مطمئن شوید. به یاد داشته باشید گزینه های قابل حمل سبک و جمع و جور هستند، بعلاوه به راحتی در فضای بسیار کوچکی ذخیره می شوند. در کنار این مورد فاکتور کیفیت و دوام کالا هم بسیار بااهمیت است، چراکه استفاده روزانه از فنی با کیفیت پایین در مدت زمان محدودی شما را با دستگاهی خراب رو به رو می نماید که ارزش تعمیر هم ندارد. به همین خاطر گزینه هایی که از پلاستیک ABS یا فلز و مواد محکمی ساخته شده اند، برای مدت طولانی تری دوام می آورند.

چگونه یک پنکه قابل حمل را تمیز کنم؟

همیشه قبل از اقدام به تمیز کردن پنکه قابل حمل، دستورالعمل های تمیزکاری آن را آنالیز کنید. چراکه هر کالایی دستورالعمل متفاوتی از دیگری دارد. از طرفی شما که نمی خواهید محصولی دارای باتری یا USB خود را با استفاده از آب و صابون خراب کنید. قبل از تمیز کردن محصول، مطمئن شوید که فن کاملاً خاموش است و از هر منبع برقی جدا شده است. برای تمیز کردن عمومی این نوع دستگاه های کوچک، درپوش باتری، درپوش فن یا هر قسمتی که به راحتی جدا می گردد را بردارید. سپس دستگاه را گردگیری کنید تا هر گونه زباله ای در لای پره های آن از بین برود.

پرفروش ترین پنکه های دستی، شارژی، همراه، گیره ای و USB

در بخش زیر لیستی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین مدل های چنین پنکه هایی در بازار به همراه قیمت روز آن ها وجود دارد که با مقایسه این کالاها احتمالا می توانید برترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

پنکه رومیزی باسئوس مدل ACQS000002

پنکه رومیزی باسئوس مدل ACQS000002 اگرچه گزینه ای گران قیمت به شمار می رود، اما ویژگی های کلی آن می تواند شما را قانع کند که یکی از آن ها را خریداری کنید. در حالت کلی این نوع پنکه رومیزی دارای مشخصاتی همانند گیره و استند برای نصب روی مانیتور، دارای 3 سرعت وزش باد، محدوده وزش گسترده، دارای درگاه تایپ سی برای شارژ و وزن 550 گرم است. بعلاوه با وجود سه پره در ساختار خود می تواند سرمایش کافی را در زمانی که پشت میز هستید، برای شما مهیا کند.

پنکه شارژی مدل JD

پنکه شارژی مدل JD محصولی مقرون به صرفه قیمت و محبوب است که به راحتی در اتوبوس و مترو قابل استفاده است. این نوع کالای سرمایشی تنها 265 گرم وزن دارد و با بدنه ای از جنس پلاستیک و درگاه microUSB یکی از نمونه های کوچک و کاربردی برای حمل است. گفتنی است که این نوع پنکه قابلیت تنظیم سرعت در سه سطح را دارد.

پنکه USB تسکو مدل TFan 01

پنکه USB تسکو مدل TFan 01 گزینه ای میان رده با مشخصاتی همانند قابل استفاده به شکل دستی، رومیزی و همراه، بدنه ای بادوام و پلاستیکی، دارای درگاه microUSB، وزن 180 گرمی و قابلیت تنظیم در دو سرعت فرق دارد. از طرفی این محصول با کابل همراه و محافظ پره هم همراه است. به همین علت هم یکی از محبوب ترین پنکه های قابل حمل در بازار به شمار می رود.

پنکه گردنی همراه مدل PA1200

اگر در پی پنکه گردنی مقرون به صرفه برای ورزش در روزهای گرم سال هستید ما به شما پنکه گردنی همراه مدل PA1200 را پیشنهاد می کنیم. این مدل کالای سرمایشی دارای ویژگی هایی همانند باتری قابل شارژ 1200mAh، دارای سرعت باد کم/ میانه / قوی، بدنه ای از پلاستیک مقاوم، کابل usb، درگاه USB 2 و وزن 173 گرمی است و یکی از مدل های کاربردی بازار با توجه به قیمت کمی که دارد به شمار می رود.

کولر رومیزی مدل Mini fan

کولر رومیزی مدل Mini fan اگر چه در بین پنکه های قابل حمل قرار نمی گیرد ولی گزینه ای کوچک و خوش ساخت هم برای جابه جایی و هم برای سرمایش میز کار است. این نوع کولر قابل حمل دارای مشخصه هایی همانند درگاه USB، وزن 385 گرمی، قابلیت تنظیم سرعت در یک حالت و با باتری قلمی است و در کنار آن با کابل همراه و محافظ پره ها هم همراه شده است. در حالت کلی این مدل کولر یکی از گزینه های مقرون به صرفه بازار است که از اقبال خوبی در بین خریداران برخوردار است.

پنکه دستی مدل SQ 2174

پنکه دستی مدل SQ 2174 محصولی با در گاه USB است که تنها در حدود 174 گرم وزن دارد. این کالا با بدنه ای پلاستیکی و ساختاری بادوام همراه شده است و می تواند علی رغم ظاهر کوچکش، بادی خنک به شما هدیه کند. تعداد پره های این محصول سه عدد است و خوشبختانه قابلیت تنظیم سرعت در دو حالت مختلف را دارد.

پنکه گردنی نایت کر مدل NEF20

یکی از گزینه های بالارده بازار که می توانید از بابت کیفیت آن کاملا مطمئن باشید، پنکه گردنی نایت کر مدل NEF20 است که علاوه بر ظاهری زیبا دارای ویژگی هایی همانند خنک نمایندگی قابل تنظیم و قابل اطمینان از نوع 360 درجه، وزن سبک زیر 11 اونس (346 گرم)، حداقل صدای 47 دسی بل، سرعت قابل تنظیم NEF20 با 3 حالت مختلف، قابلیت گردش هوا تا 170 لیتر در دقیقه، باتری داخلی 4000 میلی آمپر بر ساعتی و با کارکرد طولانی تا 12 ساعت است. بعلاوه پورت USB-C ساده به کار رفته در آن امکان شارژ سریع باتری را در پنج ساعت امکان پذیر می نماید. ضروری است بدانید که نایتکر، تنها نماینده قانونی و انحصاری نایکر در ایران است و این پنکه گردنی را با جدیدترین تکنولوژی روز جهان ارائه نموده است.

پنکه رومیزی میوتو مدل SANO

اگر در پی بالارده ترین مدل پنکه رومیزی هستید انتخاب پنکه رومیزی میوتو مدل SANO می تواند راهی مجذوب کننده پیش روی شما باشد. این مدل پنکه رومیزی از ویژگی هایی همانند مجهز به فیلتر نانو، قابلیت تنظیم قدرت فن، قابلیت تنظیم گردش هوا، صدای بسیار کم و وزن 1200 گرمی برخوردار است و عملا جزو مدل هایی با ارزش خرید بالا به شمار می رود. بعلاوه جالب است بدانید که پنکه رومیزی میوتو مدل SANO با استفاده از کابل USB به برق متصل می گردد و مصرف برق بسیار پایینی دارد. شما می توانید همین حالا این کالای باکیفیت را از خبرنگاران سفارش دهید.

پنکه رومیزی باسئوس مدل ACYY000002

یکی از محصولات خوش ساخت بازار پنکه رومیزی باسئوس مدل ACYY000002 است. این نوع کالای سرمایشی جنس بدنه ای از پلاستیک محکم ABS و PC دارد و در کنار آن از توری محافظ برای حفظ ایمنی بیشتر برخوردار است. ابعاد این کالا 150x140x120 میلی متر است و در قسمت پایین آن یک پایه به جهت جلوگیری از لیز خوردن کالا طراحی شده است. پنکه رومیزی باسئوس مدل ACYY000002 از سه حالت تنظیم وزش باد پشتیبانی می نماید و موتوری قدرتمند دارد، اما با وجود تمامی این مزیت ها صدای چندان بلندی ندارد و جزو گزینه های آرام به شمار میرود.

پنکه USB باسئوس مدل Departure Vehicle Fan CXQC-A03

آخرین محصول پرفروش ما پنکه USB باسئوس مدل Departure Vehicle Fan CXQC-A03 است که مشخصات آن شامل وزن بسیار کم در حد 150 گرم، دارای کابل یو اس بی تا 1.2 متر، بدنه ای از جنس PVC و پلاستیک بادوام، دارای سه سطح سرعت و با امکان تنظیم در زوایای متنوع می گردد. این کالا طراحی ای ایمن با تیغه هایی محافظت شده دارد و با توجه به قیمتی که دارد جزو مدل هایی با ارزش خرید بالا به شمار می رود.

سخن سرانجامی

وجود موتور قدرتمند با طول عمر بالا و بعلاوه مصرف انرژی کارآمد از جمله مشخصه هایی در پنکه های قابل حمل است، که ارزش خرید آن را چند برابر می نماید. بعلاوه استفاده از دکمه های کاربر پسند و پره های محافظت شده تجربه خنک سازی بهینه ای را برای کاربر تضمین می نماید. با شارژ مجدد بلافاصله پس از اخطار دستگاه، هرگز در وسط راه متوجه کم شارژی پنکه خود نمی شوید، اما توصیه می کنیم که همیشه باتری های اضافی را با خود حمل کنید تا هرگز در چنین شرایطی قرار نگیرید. کوچک بودن این محصولات راحتی زیادی به کاربر می دهد، زیرا به راحتی جا به جا می گردد. از طرفی بعضی نمونه های موجود در بازار قابل تا شدن هستند، که از منظر ذخیره سازی هم بهینه باشند. در سرانجام امیدواریم که این راهنمای خرید جامع به شما در انتخاب کالایی باکیفیت و بادوام یاری بسیاری نموده باشد.

منبع: TRAVEL LEISURE

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2366

به "انواع مختلف پنکه و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مختلف پنکه و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید