انعقاد تفاهم نامه با محیط زیست برای کمک رسانی به وضعیت محیط زیست

به گزارش مجله توسعه دهنده، مرتضی الویری در حاشیه برگزاری هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز رئیس سازمان محیط زیست گفتند که با 5 ، 6 هزار نیرو در حوزه محیط زیست نمی توان با معضلات در این بخش مقابله کرد. امروز توافقنامه ای با سازمان محیط زیست به امضا رسید و بر اساس آن مجموعه عالی شورای عالی استان ها آمادگی خود را برای همکاری با سازمان محیط زیست بیان کرد.

انعقاد تفاهم نامه با محیط زیست برای کمک رسانی به وضعیت محیط زیست

رئیس شورای عالی استان ها اضافه نمود: این تفاهمنامه مقدمه ای برای همکاری مردم با سازمان محیط زیست و شوراها در شهرها و روستاها خواهد بود و شورای عالی استان ها می تواند در بخش های مختلف سازمان محیط زیست را کمک کند. به عنوان مثال در داخل شهرها آلایندگی هایی وجود دارد و مصوبات شورا می تواند محدودیت هایی را برای کاهش آلایندگی اتوبوس ها بوجود آورد. شوراها می توانند در کیفیت و بهینه مصرف همکاری داشته باشند.

الویری بیان نمود: متاسفانه 2.5 برابر نرم جهانی در کشور مصرف آب داریم در حالیکه میزان بارش در کشورمان 210 میلیمتر است و بسیار کم است.

وی در ادامه اظهار کرد: به زودی ساختمان جدید شورای عالی استان ها در اختیار این مجموعه قرار خواهد گرفت. چندی پیش در جلسه ای که لاریجانی رئیس مجلس، شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران حضور داشتند پیشنهادی از سوی رئیس مجلس درخصوص واگذاری یک ساختمان به شورای عالی استان ها مطرح شد که در ادامه نیز این موضوع مورد موافقت شورا نهاده شد. بر همین اساس این موضوع به یک طرحی در جلسه شورای شهر تهران مطرح شد و در ادامه نیز اعضا با واگذاری و بهره برداری این ساختمان به شورای عالی استان ها موافقت کردند.

وی گفت: از این پس جلسات کمیسیون ها در ساختمان جدید شورای عالی استان ها واقع در میدان آرژانتین خیابان بخارست برگزار خواهد شد و جلسات علنی شورای عالی استان ها همچنان در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

وی همچنین بیان نمود: برای برگزاری هر اجلاس مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان به عنوان سرانه برای مدت 3 روز به اعضای شورای عالی استان ها پرداخت می گردد. در گذشته این افراد در یکی از هتل های شهر تهران ساماندهی می شدند که با تغییر و تحول هم اینک این مبلغ در اختیار آنها قرار می گیرد و آنها خودشان می دانند که در کجا ساکن شوند. سال جاری 28 میلیارد تومان اعتبار برای این مجموعه در نظر گرفته گردیده که در 4 ماهه نخست سال باید 9 میلیارد و 300 میلیون تومان داده می شد که متاسفانه از این رقم تنها 2 میلیارد تومان به شورای عالی استان ها اختصاص داده گردیده است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 39

به "انعقاد تفاهم نامه با محیط زیست برای کمک رسانی به وضعیت محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه با محیط زیست برای کمک رسانی به وضعیت محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید