انتقاد انجمن دیابت از روند تایید داروی بیماران ، دفترچه دیابتی ها نشان دار گردد

به گزارش مجله توسعه دهنده، رئیس هیات مدیره انجمن دیابت ایران ضمن انتقاد از بعضی قوانین بیمه ها برای ارائه داروی بیماران دیابتی، بر لزوم نشان دار شدن دفترچه این بیماران از سوی بیمه ها تاکید نمود.

انتقاد انجمن دیابت از روند تایید داروی بیماران ، دفترچه دیابتی ها نشان دار گردد

به گزارش ایسنا، دکتر اسدالله رجب درباره وضعیت دسترسی بیماران دیابتی به انسولین، با بیان اینکه در زمینه تهیه داروهای قند خون مسئله ای نداریم، گفت: البته قوانین بیمه ها برای بیماران مبتلا به دیابت مشکلاتی ایجاد می نمایند. به عنوان مثال فرد دیابتی برای دریافت داروهای خود و انسولین به داروخانه مراجعه می نماید اما داروخانه با بیان اینکه طبق محاسبات خودش شخص باید هنوز مقداری دارو داشته باشد، از تحویل داروی مجدد به او خودداری می نماید.

وی با اشاره به اینکه در بیماری دیابت، شرایط زندگی، روحی و حالت فرد ممکن است باعث تغییر در روند مصرف دارو گردد، توضیح داد: احتیاج بدن به انسولین به عوامل مختلفی همچون استرس فرد، تغذیه و ... وابسته است و وجود یا عدم وجود این موارد، می تواند میزان احتیاج فرد به انسولین و دارو را معین کند و بر همین اساس بیمه ها و داروخانه ها باید به این نکته توجه داشته باشند. در عین حال به طور مثال در بچه ها با افزایش سن، احتیاج به انسولین نیز افزایش پیدا می نماید. همچنین گاهی ممکن است دارو پیش از مصرف خراب گردد، شکسته گردد یا به هر طریقی از دست برود.

رجب ادامه داد: در امسال روند تایید دارو توسط بیمه دو بار صورت گرفته است؛ البته اصول کلی آن سالی یکبار است؛ البته نباید از ذکر این نکته غافل شد که بیمه ها نیز نکات قابل توجه خود را در این زمینه بیان می نمایند، اما مشکل بیمار را باید جدی گرفت.

وی با اشاره به اینکه دفترچه بیماران دیابتی توسط بیمه ها نشان دار نشده است، اظهار کرد: تا کنون ده ها جلسه با سازمان های بیمه گر داشتیم تا در این زمینه اقداماتی صورت گیرد. بیمه می خواهد جلوی هزینه های اضافی را بگیرد که ما هم این مسئله را قبول داریم، اما باید این جلسات به انتها مثبتی برای بیمار برسد و به سهولت تهیه دارو توسط او منجر گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 608

به "انتقاد انجمن دیابت از روند تایید داروی بیماران ، دفترچه دیابتی ها نشان دار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد انجمن دیابت از روند تایید داروی بیماران ، دفترچه دیابتی ها نشان دار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید