اعلام ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر

به گزارش مجله توسعه دهنده، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر صورت می گیرد.

اعلام ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر

داستان چیست؟

مهرداد ستوده در حاشیه بازدید از اسکله کنگان با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح توسعه گردشگری بندر کنگان عنوان نمود: با اجرای این طرح ضمن افزایش ظرفیت این بندر، زمینه ارتقای ایمنی آن نیز فراهم خواهد شد و در زمان بروز حادثه و خطرات احتمالی، امکان کنترل خسارات را در بر خواهد داشت.

وی پیرامون ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر افزود: هدف از اجرای این پروژه توسعه گردشگری و تقویت زیرساختهای این حوزه است. این پروژه ما را به سمتی می برد که از روستای حصار دیلم، گناوه، بندر ریگ، دشتی، دیر، تنگستان، عسلویه تمامی امکانات رفاهی و ظرفیت های گردشگری از جمله ساحل، هتل، فرودگاه، کشتی، راه آهن، ارتباط با کشورهای حوزه خلیج فارس، راه، اینترنت، بومگردی وجود دارد و البته کاربرد این پروژه بیشتر از گردشگری است.

این مسئول با اشاره به اینکه 170 میلیارد تومان به پروژه توسعه بندر کنگان اختصاص یافته، ادامه داد: پیش بینی می شود قبل از اتمام دولت فعلی این پروژه به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اجرای پروژه گردشگری بوشهر توریسم 2022 گفت: هدف ما در پروژه گردشگری 2022 این بوده که بتوانیم میزبان گردشگران و تماشاچیان جام جهانی باشیم که طرح توسعه بندر کنگان یک اقدام مهم در این راستا بوده، همچنین در کلیه روستاهای جهت گردشگری با افزایش پهنای باند، امکان استفاده از اینترنت پرسرعت فراهم شده است.

ستوده تاکید کرد: استان بوشهر بعنوان معبر یا مقصد گردشگری، شرایط بسیار خوب و منحصر بفردی دارد. اجرای چنین طرحهایی شرایط ایستایی و ماندن مسافران در شهر کنگان را افزایش می دهد.

وی اظهار کرد: خیلی از پروژه ها را دیگران شروع کرده اند و ما افتتاح می کنیم و بسیاری از پروژه ها را نیز ما شروع کرده و دیگران آنها را به بهره برداری خواهند رساند. خوشبختانه، در دولت یازدهم و دوازدهم در استان بوشهر اقدامات بسیار خوب و قابل دفاعی در حوزه های مختلف انجام شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه در بحث خانه های بهداشت استان بوشهر بهترین عملکرد را داشت، عنوان نمود: با توجه به اهمیت تامین آب پایدار، تا پایان دولت جاری شیرین سازی روزانه 150 هزار متر مکعب آب محقق خواهد شد.

مهرداد ستوده خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری، استان بوشهر در سال 97 رتبه سوم و در سال 98 رتبه دوم را کسب کرد. تعداد بومگردی های ثبت شده قبل از دولت روحانی یک عدد بوده و الان به بیش از 50 بومگردی رسیده که البته الان بدلیل شیوع ویروس کرونا بحث گردشگری تا حدودی تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی شرح داد: تعریف کریدور ساحلی گردشگری از روستای حصار دیلم شروع شده و تا بوشهر، تنگستان، دشتی، دلوار، کنگان، و عسلویه ادامه دارد که در این جهت و کریدور امکاناتی چون فرودگاه، هتل، صیادی، بومگردی، زندگی شهری، عشایری، روستایی وجود دارد و زمینه های رفاه گردشگر فراهم شده است.

معاون استاندار بوشهر ادامه داد: تمام پروژه های مربوط به گردشگری در این کریدور تعریف شده که آثار مثبت و نتایج بسیار خوبی دارد. هر چند بخشی از پروژه های گردشگری و هتلینگ مربوط به بخش خصوصی بوده اما همین نیز با حمایت دولت محقق شده است.

ستوده اظهار کرد: در این میان یک خلا وجود دارد که باید از طریق ارتباط نزدیک رسانه ها با مدیران صورت پذیرد. مدیران باید حتما مشاور رسانه ای داشته باشند، زیرا خدمات دولت و اقدامات آن به گوش مردم و جامعه نمی رسد لذا، هر دستگاه اجرایی بایست با همکاری و تایید خانه مطبوعات یک مشاور رسانه ای در کنار خود داشته باشد که این باعث ایجاد یک پل ارتباطی موثر با جامعه، رسانه و مردم می شود.

این مسئول تاکید کرد: هر پروژه بایستی پیوست رسانه ای داشته باشد و از اعتبار و شرح برنامه های پروژه بخشی نیز به رسانه تخصیص داده شود و حتما این موضوع لحاظ شود تا اطلاع رسانی پروژه به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1311

به "اعلام ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید