اعداد و ارقام مالی در هفته سوم دی ماه 1398

به گزارش مجله توسعه دهنده، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته سوم دی ماه 1398

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت آنلاین چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

2.1 میلیارد نفر

بانک دنیای: حدود 2.1 میلیارد نفر از جمعیت دنیا در محل زندگی خود به آب سالم لوله کشی دسترسی ندارند و مجبورند برای تهیه آب سالم روزانه مسافت زیادی را طی نمایند.

2.5 درصد

بانک دنیای: پیش بینی می گردد که فراوری ناخالص دنیا در سال 2020 نسبت به سال قبل 2.5 درصد افزایش یابد. نرخ رشد فراوری ناخالص دنیا در سال 2019 نیز طبق آنالیز های اولیه، 2.4 درصد برآورد شده است.

23 میلیون نفر

بانک دنیای: در یک دهه گذشته بیش از 23 میلیون نفر در نقاط مختلف دنیا بر اثر بلایای طبیعی بی خانمان شده اند. ناتوانی اقشار آسیب پذیر در مقاوم سازی خانه های خود، مهم ترین عامل شیوع معضل بی خانمانی بر اثر بلایای طبیعی است.

49 درصد در مقابل 75 درصد

سازمان بین المللی کار: نرخ دنیای مشارکت مالی (نسبت جمعیت فعال اعم از شاغل یا جویای کار به کل جمعیت در سن کار) برای زنان در حال حاضر تقریباً 49 درصد است؛ در حالی که نرخ دنیای مشارکت مالی مردان حدود 75 درصد است. در بعضی کشورها نرخ مشارکت مالی زنان و مردان حتی بیش از 50 واحد درصد از یکدیگر فاصله دارد.

145 هزار شغل

سی ان بی سی: در ماه دسامبر (10 آذر تا 10 دی) حدود 145 هزار شغل جدید به طور خالص در آمریکا ایجاد شده است. این در حالی است که کارشناسان انتظار داشتند در این دوره یک ماهه دست کم 160 هزار شغل جدید در آمریکا ایجاد گردد. نرخ بیکاری در این کشور نیز بدون تغییر نسبت به ماه نوامبر، 3.5 درصد اعلام شده است.

35 هزار شغل

شبکه خبری CTV: در ماه دسامبر 35 هزار شغل جدید در کانادا ایجاد شده و نرخ بیکاری در این کشور به 5.6 درصد کاهش یافته است.

1600 دلار

بلومبرگ: در پی شدت دریافت تنش ها بین ایران و آمریکا و حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق، روز چهارشنبه قیمت هر اونس طلا در بازارهای دنیای برای اولین بار در 7 سال اخیر از مرز 1600 دلار عبور کرد.

24 میلیارد دلار

بلومبرگ: شرکت ماشین های اداری زیراکس میخواهد با دریافت 24 میلیارد دلار وام بانکی مبلغ موردنیاز برای خرید شرکت اچ پی (HP) را تأمین کند. گفته می گردد شرکت زیراکس با چندین بانک بزرگ برای دریافت این وام به توافق رسیده است.

8.5 درصد

مجمع دنیای اقتصاد: آلودگی هوا سالانه هزینه ای معادل 8.5 درصد فراوری ناخالص داخلی را به اقتصاد هند تحمیل می نماید. از 10 شهر آلوده دنیا، 7 شهر در هند واقع شده اند.

1.8 درصد

سازمان همکاری و توسعه مالی (OECD): شاخص تورم مصرف نماینده در کشورهای عضو OECD طی ماه نوامبر (10 آبان تا 9 آذر) سال 2019 در مقایسه با ماه مشابه سال قبل از آن 1.8 درصد افزایش نشان می دهد.

7.5 درصد و 6.3 درصد

یورو استات: نرخ بیکاری در منطقه یورو طی ماه نوامبر 7.5 درصد بوده است که پایین ترین میزان آن از تابستان 2008 تا به امروز به شمار می رود. نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا نیز طی ماه مذکور به 6.3 درصد رسیده است که پایین رقم آن از زمان ثبت آمار مشترک بیکاری در اتحادیه اروپا محسوب می گردد.

13.2 درصد

یورو استات: 13.2 درصد از مخارج خانوارها در کشورهای اتحادیه اروپا صرف هزینه های حمل ونقل می گردد.

1.3 درصد

یورو استات: شاخص تورم مصرف نماینده در منطقه یورو طی ماه دسامبر 2019 در مقایسه به ماه مشابه سال قبل 1.3 درصد افزایش یافته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 833

به "اعداد و ارقام مالی در هفته سوم دی ماه 1398" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته سوم دی ماه 1398"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید