اعتراضات ضدنژاد پرستی در بلژیک به خشونت کشیده شد خبرنگاران

به گزارش مجله توسعه دهنده، رسانه های بلژیکی از برگزاری اعتراضات ضدنژاد پرستی در شهر لیژ بلژیک خبر دادند که منجر به آشوب ها و خشونت هایی شد.

اعتراضات ضدنژاد پرستی در بلژیک به خشونت کشیده شد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس آنسایگر سوئیس، در درگیری هایی که بین پلیس ومعترضان به نژادپرستی در شهر لیژ بلژیک رخ داد 36 تن از کارکنان پلیس مجروح شدند.

روز یکشنبه پلیس بلژیک اطلاع داد که 9 نیروی پلیس به دلیل جراحات سخت در این درگیری ها به بیمارستان منتقل شدند. رئیس پلیس شهر لیژ بلژیک هم اظهار داشت که حدود 10 معترض هم دستگیر شدند.

بر اساس اطلاعات پلیس بعضی معترضان درجریان این آشوب ها و ناآرامی های ایجاد شده به مغازه ها و فست فودی ها حمله نموده و این اماکن را غارت کردند. این شورش ها در حاشیه اعتراضات ضد نژاد پرستی که به صورت مسالمت آمیز در حال برگزاری بود رخ داد.

معترضان به دستگیری دوشنبه هفته گذشته یک زن اهل کنگو اعتراض داشتند. معترضان، نیروهای امنیتی را به خشونت و نژاد پرستی متهم کردند که البته پلیس این اتهامات را رد کرد. این زن درباره این برخورد پلیس شکایت نموده است.

بر اساس اطلاعات رسانه های بلژیکی معترضان به سمت نیروهای پلیس اشیاء مختلفی پرتاب می کردند. به گفته رئیس پلیس شهر لیژ نیروهای امنیتی توانستند در شرایط دشواری مجددا نظم را برقرار نمایند. حدود 250 نیروی پلیس بلژیک در محل این اعتراضات حضور داشتند و از ماشین آب پاش برای پراکنده کردن معترضان استفاده می کردند.

پلیس اظهار داشت که این آشوب ها از قبل برنامه ریزی شده بود و بازداشت زن اهل کنگو تنها بهانه ای برای آن بود. به گفته پلیس حدود 200 تا 300 نفر در این اعتراضات شرکت داشتند.

در بلژیک سال گذشته هم یک سری اعتراضات ضد نژاد پرستی در نیروهای پلیس برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1655

به "اعتراضات ضدنژاد پرستی در بلژیک به خشونت کشیده شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات ضدنژاد پرستی در بلژیک به خشونت کشیده شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید