آموزش مستمر صنایع دستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

یک هنرمند رشته طراحی سنتی گفت: یکی از موضوعاتی که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، آموزش مستمر در حوزه صنایع دستی است.

آموزش مستمر صنایع دستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

علیرضا برفروشان، هنرمند رشته طراحی سنتی، در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره به اهمیت آموزش مستمر در صنایع دستی گفت: صنایع دستی مانند سایر حوزه ها نیازمند آموزش مستمر است و این موضوع باید با استفاده از به روزترین روش های آموزشی به صورت جدی دنبال شود.

او افزود: در سال های اخیر برنامه های از سوی معاونت صنایع دستی برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی اجرا شده است که این برنامه ها باید منتج به نتیجه شود و خروجی کارها باید به رونق هرچه بیشتر صنایع دستی کمک کند.

این هنرمند صنایع دستی افزود: حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، تقویت همکاری های هنرمندان صنایع دستی با یکدیگر و تلاش برای تولید محصول درجه یک از جمله برنامه هایی است که معاونت صنایع دستی باید اجرای آن ها را مد نظر قرار دهد.

برفروشان ادامه داد: رشته طراحی سنتی یکی از رشته های مهم در حوزه صنایع دستی که نیازمند حمایت های هرچه بیشتر است چرا که هنوز برخی از تولیدکنندگان آن طور که باید و شاید به طراحی اهمیت نمی دهند.

او گفت: نقطه عطف و کانون توجه در هر کار تولیدی در صنایع دستی، طراحی است و هرچقدر طراحی مناسبت تر و زیباتر باشد به طور حتم، شاهد تولید یک اثر بی نظیر خواهیم بود.

این هنرمند صنایع دستی خاطر نشان کرد: هنرمندان صنایع دستی نیازمند حمایت های مسئولان هستند چرا که یک هنرمند برای تولید یک اثر فرآیند طولانی را طی می کند و زحمت های زیادی می کشد که حمایت از هنرمندان صنایع دستی و اطمینان از فروش محصولات می تواند، خیال یک هنرمند را بابت تولید آثار زیبا و مطمئن راحت کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 31 شهریور 1398 شناسه مطلب: 408

به "آموزش مستمر صنایع دستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش مستمر صنایع دستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید