آمارهایی از جمعیت جهان

برآوردهای فعلی نشان می دهد که سالانه حدود 83 میلیون نفر به جمعیت جهان اضافه می شوند.

آمارهایی از جمعیت جهان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، انتظار می رود با فرض اینکه سطح باروری کاهش یافته است، جمعیت جهانی در سال 2030 به 8.6 میلیارد نفر، در سال 2050 به 9.8 میلیارد نفر و در سال 2100 به 11.2 میلیارد نفر برسد.

همچنین تعداد افراد با سن بیشتر از 80 سال و یا بیشتر تا سال 2050 به سه برابر می رسد و جمعیت مخصوصا در اروپا با مرگ آنها، ناگهان کاهش می یابد.

حدود 1.8 میلیارد نفر در سراسر جهان بین سنین 10 تا 24 سال هستند. حدود 52 درصد از کل جمعیت جهان سن کمتر از 30 سال دارند.

17 درصد جمعیت (1.26 میلیارد نفر) در مناطق توسعه یافته (اروپا، آمریکای شمالی، استرالیا، نیوزلند و ژاپن) و 83 درصد (6.29 میلیارد نفر) در مناطق کمتر توسعه یافته زندگی می نمایند.

بیشترین افزایش جمعیت طی سال های گذشته در آفریقا (3.7 برابر)، اقیانوسیه (1.8 برابر)، آمریکای شمالی (1.4 برابر) و آسیا، آمریکای لاتین و کارائیب (1.1 برابر) است. پیش بینی می گردد طی چند سال آینده جمعیت اروپا، 12 درصد کاهش یابد.

منبع: isna.ir
اخبار و مقالات مرتبط با "آمارهایی از جمعیت جهان"

در تازه ترین رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان از سوی فیفا، ایران با پنج پله صعود برترین تیم آسیایی لقب گرفت.

این طور که از جلسه کمیته اخلاق با این بازیکنان خبر می رسد، مطرح شدن چند نکته در این جلسه، شانس تخفیف در محرومیت این دو بازیکن را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگاران، پنجمین دوره مسابقات آسیا و اقیانوسیه کاراته با حضور 500 کاراته کا از 15 کشور در کوآلالامپور مالزی برگزار گردید که تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مجموع 19 مدال رنگارنگ کسب نموده و به مقام سوم رسید.

عضو تیم ملی تیروکمان در بخش ریکرو مردان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا گفت: تمام تلاشم بر این است که بهترین عملکرد را در بخش انفرادی، تیمی و میکس داشته باشم.

به "آمارهایی از جمعیت جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با آمارهایی از جمعیت جهان

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید