19 شاسی بلند قابل اعتماد در سال 2019

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران: اعتماد به نفس خریداران خودرو های جدید بالا رفته است؛ چرا که که هیچ کس خواستار یک خودروی معیوب و بی کیفیت نیست و حتی خودرو هایی با گارانتی های سه یا پنج ساله، در همان روز های نخست دچار مسائل فنی متعددی شده و همین موضوع باعث می گردد که مشتریان به سراغ قابل اعتمادترین و با کیفیت ترین خودرو های موجود در بازار جهانی بروند.

19 شاسی بلند قابل اعتماد در سال 2019

خوشبختانه تعداد خودرو های قابل اعتماد در سراسر دنیا افزایش یافته و ظاهرا فقط کشور ما در این زمینه دچار واپسماندگی صنعتی است! براساس مطالعات و نظرسنجی موسسه J.D. Power در سال 2019؛ تعداد خودرو های قابل اعتماد حدود 4 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و این رقم نشان دهنده افزایش 9 درصدی فراوری خودرو های قابل اعتماد در سال های اخیر است. این یعنی خودروسازان بزرگ در پنج سال اخیر، با استفاده بیشتر از تجربه و امکانات پیشرفته خود؛ خودرو هایی قابل اعتماد ساخته و کیفیت آن ها را حفظ نموده اند. موسسه J.D. Power برای انجام جدیدترین مطالعه خود، به سراغ 32952 نفر از مالکین اصلی خودرو هایی با مدل 2016 تا 2019 رفته و از آن ها خواسته است که به 177 مورد از سوالات ارزشیابی خود پاسخ دهند.

J.D. Power هم براین باور است که شیطان به جزئیات توجه داشته و شاید در نگاه نخست تمام خودرو های جدید در شرایط ایده آل قرار داشته باشند؛ اما لزوما قابل اعتماد و با کیفیت نخواهند بود! در همین زمینه آقای Dave Sargent به عنوان معاون رئیس کل Global Automotive به J.D. Power گفته است: خودرو های قابل اعتماد بیشتر شده اند؛ اما هنوز هم خودروسازان با مسائلی مانند سر و صدا های اضافی، خرابی سیستم انتقال و خرابی باتری ها می جنگند.

ما در ادامه قصد داریم که با توجه به نتایج نظرسنجی و ارزیابی های موسسه J.D. Power؛ 19 مدل از قابل اعتمادترین خودرو های شاسی بلند و کراس اوور را معرفی کنیم. هر یک از مدل های مذکور یا پیروز به کسب امتیاز 9 از 10 شده اند و یا امتیاز کامل موسسه J.D. Power را در اختیار دارند!

آکورا RDX

براساس مطالعات موسسه J.D. Power در سال 2019؛ آکورا RDX به عنوان یک crossover SUV لاکچری پیروز به کسب امتیاز 9 از 10 شده است. صاحبان این خودرو از سال 2016 تاکنون، مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته و همه آن ها از آکورا RDX به عنوان یک خودروی قابل اعتماد یاد نموده اند! آکورا RDX براساس هوندا CR-V ساخته شده و تقریبا از پلتفرم آن استفاده می نماید. ولی آکورا طراحی آن را در سال 2019 تغییر داده و دیگر خبری از پیشرانه V6 نیست. البته پیشرانه توربو و فعلی این خودرو، تقریبا چهار برابر قدرتمندتر از پیشرانه قبلی است!

بی ام و X3

وجود بی ام و X3 به عنوان یک crossover SUV جمع و جور در لیست ما کمی غیرممکن به نظر می رسید! ولی باید توجه داشت که نسخه 2016 این خودرو امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده و کمپانی BMW با حفظ کیفیت آن و افزودن تکنولوژی های جدید در سال 2018؛ X3 را به یکی از قابل اعتمادترین خودرو های دنیا تبدیل نموده است.

بیوک Encore

بیوک Encore یک کامپکت کوچک بوده و جزء کوچکترین crossover SUV های بازار است. این خودرو بسیار راحت و آرام بوده و سرنشینان Encore به بیوک افتخار می نمایند. Encore پیروز به کسب امتیاز 9 از 10 شده و خرید آن نسبت به شورلت Trax بسیار با صرفه تر است.

شورلت اکویناکس

شورلت اکویناکس امتیاز کامل را گرفته و یکی از برترین مدل ها از نظر موسسه J.D. Power است! این خودرو در سال 2018 با تغییراتی جدی روبرو شده و شورلت تعیینات ظاهری و فنی آن را تغییر داده است؛ بنابراین به درستی تعیین نیست که آیا مدل فعلی این خودرو همانند نسل های گذشته خود بوده و یا با کیفیت مثال زدنی خود خداحافظی نموده است. این احتمال وجود دارد که کیفیت اکویناکس کمی کاهش داشته و مدل فعلی براساس مطالعات اولیه موسسه J.D. Power امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص دهد.

شورلت تراورس

شورلت تراورس یک SUV سه ردیف بزرگ، سریع و راحت بوده و به اندازه کافی قابل اعتماد است! تراورس امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده و از سال 2018 شاهد تغییر سبک طراحی آن و استفاده از یک پیشرانه V6 جدید هستیم.

فورد اسکیپ

فورد اسکیپ به عنوان یکی از محبوب ترین کراس اوور های جمع و جور کمپانی فورد با دریافت امتیاز 9 از 10 در لیست قابل اعتمادترین خودرو های موسسه J.D. Power واقع شده است. این مدل در سال 2017 با تغییرات متفاوتی عرضه شد و تا به امروز تقریبا به همان شکل باقی مانده است. در طول 3 سال گذشته کمپانی فورد پیشرانه، موتور و امکانات اسکیپ را تغییر داده و قدرت انتخاب مشتریان خود را بیشتر نموده است. با این حال در سال 2020 اسکیپ دوباره بازسازی خواهد شد و پدیده ای جدید را می بینیم!

جی ام سی تَرین

جی ام سی تَرین همانند پسرعموی خود یعنی شورلت اکویناکس امتیاز 10 را به خود اختصاص داده و به یکی از قابل اطمینان ترین خودرو های J.D. Power تبدیل شده است. این محصول دوباره و به طور کامل طراحی شده؛ اما جی ام سی تضمین می دهد که کیفیت این محصول هیچ تغییری نسبت به گذشته نداشته و بهتر هم شده است! اگر شما علاقه مند به خرید یک تَرین دسته دوم و مرتبط به نسل گذشته هستید؛ باید بدانید که یک پیشرانه V6 قدرتمند منتظر شماست!

هوندا CR-V

هوندا CR-V یکی از بهترین کراس اوور های بازار دنیای بوده و به عنوان یکی از محصولات شناخته شده کمپانی هوندا در لیست ما حضور دارد. سواری، ایمنی و کیفیت این محصول قابل تحسین بوده و امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده است.

هیوندای سانتافه XL

هیوندای سانتافه به عنوان یک شاسی بلند سه ردیف و از سال 2016 پیروز به کسب امتیاز 9 از 10 شده است. کیفیت این محصول در سال 2019 همچنان حفظ شده و باید اعتراف کرد که نسخه XL این خودرو، بهترین نمونه سانتافه است.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50 از سال 2016 امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده است. این محصول شاید بهترین خودروی بازار نباشد؛ اما رانندگی با آن همواره لذت بخش و سرگرم نماینده خواهد بود. اینفینیتی QX50 در سال 2019 دستخوش تغییراتی شده و در حال حاضر از یک پیشرانه جدید و بروز استفاده می نماید.

لکسوس GX

لکسوس GX یک SUV از نوع mid-size بوده و باید آن را نسخه truck-based و مجلل تویوتا 4 رانر دانست. در این خودرو از یک پیشرانه قدرتمند V8 استفاده شده و با دریافت امتیاز 10 از موسسه J.D. Power به عنوان یکی از برترین خودرو های SUV mid-size شناخته می گردد.

لکسوس NX

برای ساخت این خودرو از پلتفرم تویوتا راو 4 استفاده شده است. طراحان با افزودن چهره ای رادیکال به راو 4؛ آن را به یک شاسی بلند لوکس تبدیل نموده و امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده اند. علت عدم کسب نمره 10 توسط این خودرو وجود بعضی از مسائل مکانیکی عنوان شده است. لکسوس NX در انواع گازسوز و هیبریدی هم به فراوری رسیده و این نسخه ها همانند NX بنزینی امتیاز 9 را از موسسه J.D. Power دریافت نموده اند!

لکسوس RX

لکسوس RX آخرین بار در سال 2016 با طراحی و ظاهر جدیدش رونمایی شد و از آن سال تاکنون پیروز به کسب امتیاز 9 از 10 شده است.

کیا اسپورتیج

کراس اوور کوچک کمپانی کیا براساس مطالعات موسسه J.D. Power که برروی مدل های 2016 این خودرو انجام گرفته؛ امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده است. اما در سال 2017 کیا اسپورتیج دوباره طراحی شد؛ ولی مطالعات اولیه کیفی نشان می دهد که صاحبان این خودرو امتیاز 10 را شایسته آن دانسته و به همین علت کاملا منطقی است که نسل فعلی اسپورتیج را با قابل اعتماد بدانیم!

مرسدس بنز GLE

در سال 2016 این خودرو را با نام M-Class می شناختیم و امروزه نام آن را GLE گذشته اند! این محصول در نسخه های مختلف و حتی red-hot AMG هم فراوری شده و هنوز هم روی خط فراوری مرسدس بنز حضور دارد. این خودرو امتیاز 9 از 10 را دریافت نموده است.

پورشه کاین

پورشه کاین یک خودروی خوشاستایل و پرطرفدار بوده و همواره در سطوح مختلف حرف های زیادی برای گفتن دارد. این خودرو مدل پلاگین هیبریدی هم دارد و نسخه های مختلف آن نیروی پیشرانه را به تمام چرخ ها منتقل می نمایند. این محصول از سال 2014 تا سال 2019 پیروز به کسب امتیاز 9 از 10 شده و یکی از قابل اعتمادترین خودرو ها در ایالات متحده آمریکا است!

پورشه ماکان

پورشه ماکان یکی از خودرو های خاص و پرانرژی کمپانی پورشه بوده و یکی از بهترین خودرو های فراوری شده توسط این خودروساز آلمانی است. در مدل پایه این خودرو از یک پیشرانه V6 توربو استفاده شده و مدل 2016 آن امتیاز 9 از 10 را از موسسه J.D. Power دریافت نموده است؛ بنابراین مدل 2019 ماکان بدون کاهش کیفیت به جهت خود ادامه داده و یک شاسی بلند لوکس و قابل اعتماد است!

سوبارو فورستر

این شاسی بلند کوچک از سیستم چهارچرخ متحرک برخوردار بوده و مدل 2016 آن امتیاز 9 از 10 را به خود اختصاص داده است. مدل 2019 این خودرو از یک پیشرانه 2.5 لیتری جدید استفاده نموده و کاملا شایسته و با کیفیت است!

تویوتا راو 4

تویوتا راو 4 یکی از بهترین کراس اوور های بازار دنیای بوده و این محصول بی نظیر به سادگی امتیاز 10 را از موسسه J.D. Power گرفته است. این خودرو کمترین مشکل فنی را داشته و با وجود طراحی مجدد آن در سال 2019؛ کیفیت آن کاهش نیافته و میزان ایمنی راو 4 هم افزایش چشمگیری داشته است.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 343

به "19 شاسی بلند قابل اعتماد در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "19 شاسی بلند قابل اعتماد در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید