پیش بینی آسمان صاف برای تهران، افزایش غلظت آلاینده ها در هوای مرکز

به گزارش مجله توسعه دهنده، آسمان صاف تا کمی برای استان تهران و افزایش غلظت آلاینده ها در هوای مرکز طی امروز (30 شهریورماه) پیش بینی می شود.

پیش بینی آسمان صاف برای تهران، افزایش غلظت آلاینده ها در هوای مرکز

به گزارش خبرنگاران طی چهار روز آینده آسمان استان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود و در ساعات بعداز ظهر در بخش های غربی و جنوبی استان احتمال وزش باد و خیزش وجود دارد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه (1 و 2 مهرماه) در ارتفاعات استان گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز(30 شهریورماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در برخی منطقه ها احتمال افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها تا اواخر وقت امروز(30 شهریورماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و درنتیجه کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (31 شهریورماه) سبب پراکندگی و کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در بیشتر منطقه ها شرایط قابل قبول کیفیت هوا برقرار خواهد بود.

تداوم این شرایط جوی در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، اگر چه احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی منطقه ها وجود خواهد داشت.

ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (31 شهریورماه) تداوم خواهد داشت که سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و به تبع آن برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می شود.

به گزارش خبرنگاران، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 91 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 95 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1917

به "پیش بینی آسمان صاف برای تهران، افزایش غلظت آلاینده ها در هوای مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی آسمان صاف برای تهران، افزایش غلظت آلاینده ها در هوای مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید