پرونده سهمیه های کشتی فرنگی بسته شد، یکی از شاگردان بناجا ماند

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرنگاران، شب گذشته در حالی تکلیف 12 سهمیه باقی مانده کشتی فرنگی در رقابتهای گزینشی صوفیه بلغارستان مشخص شد که ناصر علیزاده نتوانست سهمیه وزن 87 کیلوگرم را کسب کند. سهمیه ای که چندی پیش به سادگی توسط حسین نوری در رقابتهای گزینشی قزاقستان از دست رفت و کسب آن به بلغارستان کشیده شد.

پرونده سهمیه های کشتی فرنگی بسته شد، یکی از شاگردان بناجا ماند

بدین ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با پنج سهمیه در المپیک شرکت خواهد کرد. پنج سهمیه ای که توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در اوزان 60، 77 و 130 کیلوگرم در رقابت های جهانی 2019 نورسلطان و در ادامه توسط محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان 67 و 97 کیلوگرم در مسابقات گزینشی 2021 قزاقستان بدست آمد.

به هر حال شب گذشته با بسته شدن پرونده سهمیه های کشتی فرنگی در بازی های المپیک، 12 سهمیه بین کشورهای مختلف تقسیم شد که اسامی این کشتی گیران به شرح زیر است:

60 کیلوگرم: ویکتور سیوبانو (مولداوی) - آرمان ملیکیان (ارمنستان)

67 کیلوگرم: کارن اصلانیان (ارمنستان) - پرویز نصیب اف (آذربایجان)

77 کیلوگرم: رفیق حسین اف (آذربایجان) - آیک مناتساکانیان (بلغارستان)

87 کیلوگرم: زورابی داتوناشویلی (صربستان) - ایوان هوکلک (کرواسی)

97 کیلوگرم: الکس زوکه (مجارستان) - آرتور اوماروف (چک)

130 کیلوگرم: آلین الکسیوس چیوراریو (رومانی) - الیاس کوسمانن (فنلاند)

در این بین برخی از چهره های نامدار و مدعی کشتی فرنگی جهان هم پیروز به کسب سهمیه المپیک نشدند. به عنوان مثال باید به داویت چاکودتادزه قهرمان المپیک از روسیه، کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی، متهان باشار قهرمان جهان از ترکیه، ایوو آنگلوف قهرمان جهان از بلغارستان، رسول چونایف قهرمان جهان از آذربایجان، ویکتور نمس قهرمان جهان از صربستان و ملونین نومونوی قهرمان جهان از فرانسه اشاره کرد که هر کدام از این نفرات، مدعیان سرسختی برای کسب مدال در المپیک محسوب می شدند و نتوانستند به این آوردگاه بزرگ راه یابند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1754

به "پرونده سهمیه های کشتی فرنگی بسته شد، یکی از شاگردان بناجا ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده سهمیه های کشتی فرنگی بسته شد، یکی از شاگردان بناجا ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید