وقتی تمام مولفه ها نشان از حرکت صعودی این سهم دارند

به گزارش مجله توسعه دهنده، اندیکاتورهای سهم بیمه دی تقریباً در حالت صعودی قرار دارند. اندیکاتور CCI در بالای محدوده اشباع خرید و در حالت افزایشی قرار دراد. اندیکاتور MACD در حالت صعودی واقع شده است. اندیکاتور RSI پس از رشد تا محدوده سقف کانال (محدوده 70 درصد) چنانچه در این محدوده با حمایت روبرو شود، توان ادامه رشد را خواهد داشت.

وقتی تمام مولفه ها نشان از حرکت صعودی این سهم دارند

اندیکاتورهای سهم بیمه دی تقریباً در حالت صعودی قرار دارند. اندیکاتور CCI در بالای محدوده اشباع خرید و در حالت افزایشی قرار دراد. اندیکاتور MACD در حالت صعودی واقع شده است. اندیکاتور RSI پس از رشد تا محدوده سقف کانال (محدوده 70 درصد) چنانچه در این محدوده با حمایت روبرو شود، توان ادامه رشد را خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال سهم شرکت بیمه دی با نماد ودی16 آذرماه 1399

قیمت پایانی: 29634

کانال بلندمدت سهم از نیمه سال 88 در تایم فریم هفتگی در شکل زیر وجود دارد. فرایند سهم پس از شکستن این کانال هفتگی در اواخر سال 98 توانسته صعودی به اندازه عرض کانال داشته باشد و در ادامه وارد فاز اصلاحی شده است.

کانال بلندمدت سهم بیمه دی در تایم فریم روزانه در یک فرایند خنثی از آذر ماه 93 تا فروردین ماه 98 در شکل زیر قابل مشاهده است. فرایند قیمت در اردیبهشت 98 توانسته سقف این کانال را بشکند و پس از ایجاد pull back وارد فرایند صعودی با شیب نسبتاً زیاد شود.

در شکل زیر کانال میان مدت صعودی سهم بیمه دی در تایم فریم روزانه از اوایل سال 98 قابل ملاحظه است. فرایند قیمتی پس از برخورد به کف کانال و حمایت در این ناحیه، به صعود ادامه داده و هم اکنون در حال نزدیک شدن به نیمه کانال میان مدت خود (محدوده 40.000) می باشد.

خط فرایند کوتاه مدت سهم بیمه دی در شهریور ماه امسال شکسته شده و پس از آن وارد فاز اصلاحی گشته است.

بر اساس الگوی فیبوناچی بازگشتی داخلی، فرایند سهم پس از اصلاح تا نزدیک محدوده 50%، مجدداً توانسته به صعود ادامه دهد و پس از حمایت در محدوده 38% و شکستن مقاومت 23% و ایجاد pull back کوچک، توانسته به قله قبلی خود برسد. در حال حاضر باید منتظر عکس العمل سهم نسبت به مقاومت پیش رو (قیمت 30.768) باشیم. چنانچه بتواند این مقاومت را بشکند، ادامه صعود در سهم را خواهیم داشت.

توجه به الگوی هارمونیک خفاش (bat) که در انتهای نمودار قیمتی سهم بیمه دی مشاهده می شود، توانایی رشد قیمت تا محدوده قیمت 33.875 وجود داشته و ممکن است بعد از آن وارد فرایند اصلاحی به میزان 61.8% نسبت به ضلع CD شویم.

بر اساس الگوی فیبوناچی بازگشتی خارجی در شکل زیر، میزان اصلاح ضلع CD نسبت به ضلع BC مابین 161.8% تا 261.8% خواهد بود؛ بنابراین انتظار می رود در صورت ادامه حمایت بتواند تا محدوده قیمتی 33.875 رشد داشته و پس از آن احتمال اصلاح 61.8 درصدی تا محدوده 24.000 برای سهم پیش بینی می شود.

چنانچه اصلاح سهم بیمه دی پس از رسیدن به محدوده 24.000 ادامه داشته و نتواند مورد حمایت قرار گیرد، خط فرایند داخلی کوتاه مدت سهم در محدوده 20.000 به عنوان محدوده حمایتی خواهد بود.

اندیکاتور های سهم بیمه دی تقریباً در حالت صعودی قرار دارند. اندیکاتور CCI در بالای محدوده اشباع خرید و در حالت افزایشی قرار دراد. اندیکاتور MACD در حالت صعودی واقع شده است. اندیکاتور RSI پس از رشد تا محدوده سقف کانال (محدوده 70%) چنانچه در این محدوده با حمایت روبرو شود، توان ادامه رشد را خواهد داشت در غیر این صورت به داخل کانال ریزش خواهد کرد. در اندیکاتور stochastic نیز خطوط میانگین متحرک 3 روزه و 5 روزه در بالای محدوده اشباع خرید واقع شده و سیگنال نزول در سهم به طور قطع صادر نشده است.

در ابر ایچیموکو، فرایند قیمتی وارد ابر کوموی نزولی شده و پیروز به شکست سقف ابر (span B) و ایجاد pull back گشته و توانسته در بالای آن قرار گیرد. خط تأخیر سبز رنگ (chikou span) توانسته فرایند بازار را بشکند و به فرایند صعودی در بالای آن ادامه دهد. خط تغییر فرایند (tenkan sen) نیز پیروز به قرارگیری در بالای خط استاندارد (kijun sen) شده و فرایند صعودی در سهم را نشان می دهد. ابر کومو نیز به رنگ سبز (صعودی) در آمده و فرایند بازار نیز در بالای ابر کوموی صعودی واقع شده است. تمامی مولفه ها نشان از حرکت صعودی در سهم دارند.

نتیجه:

با توجه به فرایند قیمتی سهم و بررسی الگو های موجود و نیز مشاهده اندیکاتورها، توانایی افزایش قیمت برای سهم محتمل به نظر می رسد. البته این نکته را باید در نظر داشت که اگر سهم پیروز به شکست مقاومت در محدوده قیمتی 30.768 نشود، در ابتدا نزول تا قیمت 24.006 را خواهیم داشت. چنانچه این مقاومت شکسته شود بر اساس الگوی هارمونیک خفاش، صعود تا محدوده قیمتی 33.875 برای سهم پیش بینی می شود. سپس با توجه به تکمیل الگوی هارمونیک موجود، احتمال اصلاح در سهم به نظر می رسد و این محدوده تا میزان قیمتی 24.000 ارزیابی می شود. همچنین در صورت ادامه ریزش پس از نزول از قیمت 24.000، خط فرایند داخلی سهم در محدوده 20.000 به عنوان یکی از محدوده های حمایتی در سهم محسوب خواهد شد.همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که نمودار حجم متوازن نیز با شیب صعود در حرکت بوده و میزان حجم معامله شده در این روز (16 آذر ماه)، تقریباً نزدیک به دو برابر میانگین حجم ماهانه سهم بوده است.

کاری از شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز خبرنگارانن (آیکو)

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1488

به "وقتی تمام مولفه ها نشان از حرکت صعودی این سهم دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی تمام مولفه ها نشان از حرکت صعودی این سهم دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید