مشهد رتبه اول را در جذب توریست سلامت کشور دارد

به گزارش مجله توسعه دهنده، مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد رتبه اول جذب توریست سلامت در کشور را دارد.

مشهد رتبه اول را در جذب توریست سلامت کشور دارد

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سیامک زارعی قنواتی با اشاره به وضعیت گردشگری سلامت در مشهد، مطرح نمود: مشهد به دلیل بهره مندی از زیرساخت های سیاحتی، زیارتی، کادر پزشکی و تجهیزات پزشکی مطلوب توانسته است به این مهم دست یابد.

او با اعلام اینکه 20هزار بیمار خارجی در حدود یک سال گذشته در مشهد بستری و درمان شده اند؛ اضافه کرد: همچنین براساس آمار سرکنسول عراق طی سالیان گذشته حدود 300 هزار عراقی برای درمان به مشهد مراجعه کرده اند.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: حضور این تعداد بیمار خارجی در مشهد بی دلیل نیست، قطعا بخاطر عملکرد خوب ما است، اما به نظر، ما هنوز با استفاده کامل از ظرفیتی که وجود دارد، فاصله داریم و پاسخی که به این بیماران می دهیم در سطح بین المللی نسبت به کشورهای منطقه نظیر ترکیه حرفه ای نیست.

زارعی قنواتی با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت یک صنعت است که می تواند کمک های بسکمک به رونق اقتصادی کشور کند؛ شرح داد: حضور بیماران کشورهای منطقه در ایران بسیار زیاد است ولی این فضا نیازمند آن است که ما در این عرصه ظرفیت ها را افزایش داده و فعال تر عمل کنیم.

او با بیان اینکه عمده تعاملات بخش گردشگری سلامت با همکاری های بخش های مختلف دانشگاه و در ارتباط با سرکنسول ها و وزارت امور خارجه انجام می شود؛ گفت: وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، بخش های امنیتی است و در کنار این موارد زیرساخت های شهری نظیر اصناف، حمل و نقل و... نیر می توانند نقش تسهیل کننده ای در رشد و ارتقای گردشگری سلامت داشته باشند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 405

به "مشهد رتبه اول را در جذب توریست سلامت کشور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهد رتبه اول را در جذب توریست سلامت کشور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید