دیوار خانه قاجاری را در شیراز سوراخ کردند!

به گزارش مجله توسعه دهنده، در حالی دوستداران میراث فرهنگی استان فارس از سوراخ شدن دیوار ضلع غربی خانه قاجاری رقیه رسولی توسط افراد ناشناس خبر می دهند که در صورت توجه نشدن به این شرایط، این بخش از خانه قاجاری به زودی فرو می ریزد.

دیوار خانه قاجاری را در شیراز سوراخ کردند!

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، این خانه تاریخی که مدتی قبل توسط یک شخص حقیقی خریداری شده، تا کنون چند بار دچار آتش سوزی شده و ساکنان قبلی آن نیز خانه را به حال خود رها نموده اند و این خانه قاجاری تقریبا به صورت متروکه به حال خودرها شده است.

دوستداران میراث فرهنگی استان فارس ایجاد شدن این حفره بزرگ در ضلع غربی دیوار خانه رسولی را هشداری دانسته اند که احتمال ریزش این خانه را با سرعت بیشتری فراهم می نماید.

به گفته آن ها مالک خانه در پاسخ به اعتراضِ میراث فرهنگی برای به وجود شرایط کنونی در خانه رسولی اعلام نموده که که این حفره را افراد ناشناس در دیواره ایجاد نموده اند!

خانه قاجاری رقیه رسولی در بافت قدیم شیراز و پشت مسجد جامع عتیق قرار گرفته است، این خانه را میراث فرهنگی دهم خرداد 1382 به شماره 8706 در فهرست میراث ملی به ثبت رسانده است.

خبرنگار خبرنگاران در تماس با مصیب امیری - مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس- قصد آنالیز آخرین شرایط این خانه تاریخی را داشت، اما پیروز به صحبت با وی نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 780

به "دیوار خانه قاجاری را در شیراز سوراخ کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار خانه قاجاری را در شیراز سوراخ کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید