خبرنگاران داستان تکراری کلاهبرداری امدادخودروهای متفرقه و گلایه های مردمی

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران- خبرنگاران- رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران می گوید: امدادخودروهای بی نام و نشان و متفرقه بخش بزرگی از شکایت های واصله به این اتحادیه را در هشت ماهه سال جاری به خود اختصاص داده و انتظار می رود ضمن برخورد با آنها، مردم نیز به این کلاهبرداران اعتماد نکنند.

خبرنگاران داستان تکراری کلاهبرداری امدادخودروهای متفرقه و گلایه های مردمی

قیافه اش در هم و عصبانی است. می گوید در حال رانندگی در یکی از اتوبان های پایتخت متوجه بالا رفتن بی رویه آمپر آب خودرو شده و در گوشه ای در حاشیه اتوبان پارک می نماید.

یک راننده گذری با متوجه شدن خرابی خودرو، با بالا زدن درب کاپوت و باز کردن درب مخزن آب می گوید: خدا رو شکر واشر سرسیلندر نسوزانده.

سریع ترین فکری که به ذهنش خطور می نماید جست وجوی ساده اینترنتی امدادخودرو است. با اولین شماره ای که در سرچ تعیین می گردد تماس گرفته و خانمی پشت خط بلافاصله برای ارسال امدادخودرو آدرس محل خرابی اتومبیل را می پرسد.

خودروی سمند به محل اعزام شد، اما حتی به نام و نشان امدادخودرو نیز توجه نمی نماید. فردی با ظاهر موجه پس از آنالیز اولیه می گوید: امکان تعمیر در اینجا وجود ندارد و باید خودرو به تعمیرگاه اعزام گردد و خودش پشت فرمان می نشیند و در حالی که همچنان آمپر آب خودرو بالاست با سرعت زیاد به سمت تعمیرگاه حرکت کرد.

نتیجه این حرکت، سوختن واشر سرسیلندر خودرو بود و پس از یک هفته با پرداخت هزینه 6 میلیون تومانی خودرو را تحویل گرفت، اما هرچه بابت این موضوع و اینکه مکانیک اعزام شده نباید خودرو را در چنین حالتی حرکت می داد زیر بار نرفتند و پس از دریافت کل مبلغ، اجازه ترخیص خودرو را دادند.

جالب آنجاست که وقتی خواست از این شرکت شکایت کند متوجه درج سه نام مختلف با اسامی عجیب و غریب با همان شماره ای شد که در روز خرابی خودرو تماس گرفته بود.

براساس گزارش های منتشر شده از سوی بعضی رسانه ها، امدادگران متفرقه در تازه ترین شگرد خود با دست کاری خودروهای پارک شده، اقدام به از کار انداختن خودرو نموده و سپس به عنوان امدادخودرو گذری به ساده ترین روش، اقدام به تعمیر خودرو نموده و دستمزدهای کلان از مالک دریافت می کردند.

در پی تماس های مردی با خبرگزاری جمهوری اسلامی و گلایه های متعدد درخصوص استفاده از خدمات بعضی امدادخودروهای متفرقه با نام و نشان های عجیب و غریب که در بسیاری موارد به اخذ مبالغ بالا از افراد و برطرف نشدن مسائل خودروهایشان منجر شده، علیرضا نیک آیین رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران امروز (آدینه) به خبرنگار مالی خبرنگاران گفت: این امدادخودرویی ها در اتوبان ها و جاده های مختلف بر سر راه خودروهایی که خراب شده و در گوشه ای پارک شده اند سبز می شوند و مردمِ مستاصل نیز به ناچار به آنها اعتماد می نمایند.

وی بیان داشت: با توجه به عدم آشنایی بیشتر صاحبان خودروها با مسائل فنی، به طور معمول به حرف ها و توصیه های این امدادخودرویی ها اطمینان نموده و با بوکسل کردن خودروهایشان به مراکز مد نظر آنان موافقت می نمایند.

نیک آیین گفت: در هشت ماهه سال جاری بخش زیادی از شکایت های واصله به اتحادیه تعمیرکاران خودروی تهران را همین مورد تشکیل داده که در بسیاری موارد منجر به صدور فاکتورهای نجومی برای تعمیر خودروها، تعویض نشدن قطعاتی که باید تعویض می شدند و باقی گذاشتن مخارج زیادی روی دست مردم و صاحبان خودروها شده است.

وی، ضمن توصیه به مردم در عدم اعتماد به این خودروبرها، اعلام نمود: با هماهنگی استانداری تهران، اقداماتی برای مقابله با این متخلفان در دستور کار قرار گرفته است.

لازم به ذکر است ناوگان امداد شرکت های خودروساز داخلی منقوش به دورنویسی تعیین با برچسب کد امدادگر، شماره تماس و چراغ گردان بوده و پیش از رسیدن امدادگر، تعیینات خودروی امدادی و کد امدادگر به وسیله پیامک برای امدادخواه ارسال می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1526

به "خبرنگاران داستان تکراری کلاهبرداری امدادخودروهای متفرقه و گلایه های مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران داستان تکراری کلاهبرداری امدادخودروهای متفرقه و گلایه های مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید