تفاهم نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در سمنان و دامغان منعقد شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، تفاهم نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در سمنان و دامغان منعقد شد.

تفاهم نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در سمنان و دامغان منعقد شد

قضیه چیست؟

امین عارف نیا، مدیرعامل موسسه یاری به توسعه فرهنگ و هنر در آیین انعقاد تفاهم نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در استان سمنان با اشاره به پیشینه تاریخی شهرهای سمنان و دامغان گفت: تاریخ پر رمز و راز و فرهنگ غنی این شهرها در کنار آثار و مفاخر فرهنگی و هنرهای سنتی، ایجاد مکان های خلاق در این شهرها را ضروری می نماید.

عارف نیا با اشاره به ویژگی های مکان های مورد تفاهم با شهرداری های سمنان و دامغان برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر افزود: انجام مطالعات پایه، تهیه طرح مفهومی، انجام مطالعات و ارزیابی مالی با هدف کاهش ریسک استقرار کسب و کارهای فرهنگی و هنری در این دو گذر و همچنین اعمال هویت بصری یکپارچه در این گذرها ضروری است و باید همزمان با عملیات ساختمانی و اجرای تاسیسات دنبال شوند.

مدیرعامل موسسه یاری به توسعه فرهنگ و هنر با اشاره به آسیب های کرونا برای کسب و کارهای فرهنگی و هنری، افزود: وظیفه ما پشتیبانی و مانع زدایی از کارآفرینان عرصه فرهنگ و هنر است و امیدوارم با واگذاری فضاها با تنفس از جانب شهرداری هر دو شهر و اعطای تسهیلات کارآفرینی به صاحبان کسب و کارها شاهد شکل گیری مکان های خلاق و پررونق در سمنان و دامغان باشیم.

عارف نیا افزود: سمنان در هنرهایی همچون دستباف های سنتی، سفالگری، گلیم بافی و همچنین آفرینش آثار فرهنگی دارای پیشینه و تولیدات فاخری است که باید در عرصه های ملی و جهانی دیده شوند. به همین دلیل گذر فرهنگ و هنر فرصتی برای ارائه مجموعه ای از شکوفاترین تولیدات فرهنگی و هنری این شهر خواهد بود.

مدیرعامل موسسه یاری به توسعه فرهنگ و هنر با تاکید بر ضرورت اجرای اقدامات بازسازیی، عمرانی و فنی مرتبط با ابنیه هردو گذر تا انتها تیر 1400 اعلام نمود: همزمان با عملیات عمرانی، دفتر تسهیل گری ایجاد گذرها در شهرهای سمنان و دامغان تشکیل و تمهیدات لازم برای شناسایی صاحبان کسب وکارهای دارای صلاحیت استقرار در گذرها، آموزش، تبلیغات و اطلاع رسانی را دنبال خواهند کرد.

عارف نیا در انتها ابراز امیدواری کرد با همکاری طرفین حداکثر تا نیمه مرداد 1400 گذرهای فرهنگ و هنر سمنان و دامغان افتتاح شوند.

در ادامه این نشست، سید محمد ناظم رضوی، شهردار سمنان در سخنانی گفت: براساس برنامه ریزی که داشته ایم پیش بینی ما این است که بازسازی بنا، محوطه سازی و اقدامات تاسیساتی و زیرساختی بنای در نظر گرفته شده برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر حداکثر طی سه ماه به انتها برسد.

ناظم رضوی با اشاره به ویژگی های بافت تاریخی شهر سمنان گفت: براساس تفاهمی که با شورای اسلامی شهر سمنان صورت گرفته است، امکان توسعه فعالیت ها در سایر بناهای میراثی پهنه مذکور امکان پذیر است. به همین دلیل مجموعه سوابق مرتبط با مطالعات در اختیار دفتر تسهیل گری ایجاد گذر فرهنگ و هنر قرار خواهد گرفت.

فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان نیز با اشاره به نبود یک بازار متمرکز فرهنگی در سمنان توضیح داد: با هماهنگی های بعمل آمده با شهرداری سمنان، گذر فرهنگ و هنر سمنان در بهترین نقطه و در بافت تاریخی شهر ایجاد خواهد شد و خلا نبود بازار فرهنگ و هنر در شهر سمنان پوشش داده خواهد شد.

او به لزوم آنالیز گذرهای فرهنگ و هنر پیروز در ایران نیز اشاره نمود و گفت: باید از تجربیات پیروز در این حوزه و از مشاورین توانمند برایرسیدن به طراحی مطلوب در این حوزه بهره ببریم.

منبع: همگردی
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1724

به "تفاهم نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در سمنان و دامغان منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در سمنان و دامغان منعقد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید