تشریح فرمول جدید فیفا برای اعلام رده بندی تیم ها، صعود یا سقوط در انتظار ایران؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، در فرمول جدیدی که فیفا از امروز در اعلام رده بندی ماهیانه به کار برد، دیدارهای دوستانه اهمیت زیادی پیدا می نماید.

تشریح فرمول جدید فیفا برای اعلام رده بندی تیم ها، صعود یا سقوط در انتظار ایران؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، تیم ملی کشورمان در تازه ترین رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان که امروز (پنجشنبه) از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اعلام شد، با پنج پله صعود در رده سی ودوم جهان و اول آسیا ایستاد. این اولین رده بندی فیفا بر اساس فرمول جدید محاسبه امتیاز تیم ها است.

بر اساس فرمول جدید، امتیاز تیم ها بر اساس فاکتورهایی همچون اهمیت بازی های دوستانه و اهمیت برگزاری بازی ها در مراحل حذفی تورنمنت های مختلف سنجیده خواهد شد، برای مثال بازی های مراحل حذفی به مراتب مهمتر از بازی های مراحل گروهی است و دیدار فینال هم قطعاً به لحاظ امتیازی برتر از امتیاز بازی های مراحل حذفی خواهد بود.

در بازی هایی که به ضربات پنالتی کشیده می گردد، تیمی که بازنده می گردد نیمی از امتیاز برنده یک بازی معمول را می گیرد و تیم برنده نیز سه چهارم امتیاز برنده یک بازی معمول را از آن خود می نماید. تیم ها در صورت شکست یا پیروزی مقابل تیم های ضعیف تر در ضربات پنالتیِ مراحل حذفی تورنمنت های مختلف، امتیاز منفی نمی گیرند.

با فرمول جدید احتمال تغییر جایگاه تیم ها در رده بندی های پیش روی فیفا در کنفدراسیون های مختلف افزایش پیدا می نماید و به نوعی انعطاف پذیرتر می گردد.

به گزارش تسنیم، با فرمول جدید فیفا در اعلام رده بندی، انتخاب حریفان ایران در بازی های دوستانه هم اهمیت زیادی پیدا می نماید که باید به این موضوع توجه گردد و با این شرایط باید دید سقوط در انتظار تیم ملی است یا صعود.

منبع: tn.ai
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 84

به "تشریح فرمول جدید فیفا برای اعلام رده بندی تیم ها، صعود یا سقوط در انتظار ایران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح فرمول جدید فیفا برای اعلام رده بندی تیم ها، صعود یا سقوط در انتظار ایران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید