برکه های باران به مرکز هرمزگان شناسی تبدیل می شود

به گزارش مجله توسعه دهنده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان به همراه منصور اخلاقی پور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری هرمزگان از سایت برکه های باران در موزه مردم شناسی خلیج فارس بازدید کردند.

برکه های باران به مرکز هرمزگان شناسی تبدیل می شود

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، منصور اخلاقی پور مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری با تاکید بر توسعه فعالیت های فرهنگی در استان هرمزگان اضافه نمود: می توان از برخی بناهای بلااستفاده استان که قابلیت تبدیل شدن به مراکز فرهنگی دارند برای این منظور استفاده کرد.

او اضافه نمود: شهر بندرعباس نیاز به یک مرکز هرمزگان شناسی دارد که می توان با کمک میراث فرهنگی این گام مهم و اساسی را برداشت.

رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان نیز گفت: برکه های باران این قابلیت را دارند که بخش خصوصی یا ادارات دیگر در آنها سرمایه گذاری کنند و به مراکز فرهنگی تبدیل شوند.

او اضافه نمود: تبدیل بناهای تاریخی به مراکز فرهنگی یک فرصت است که می تواند نگاه گردشگری را به آثار تاریخی پررنگ تر کند و این اداره کل از این طرح حمایت می کند.

در پایان بازدید مقرر شد جلسه مشترکی با حضور اداره کل میراث فرهنگی، ارشاد به عنوان متولی فرهنگ و دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری برای بررسی و هماهنگی بیشتر برگزار شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 404

به "برکه های باران به مرکز هرمزگان شناسی تبدیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکه های باران به مرکز هرمزگان شناسی تبدیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید