اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش مجله توسعه دهنده، برگزیدگان چهارمین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران امروز به صورت زنده در اینستاگرام معرفی شدند.

اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش خبرنگاران، چهارمین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران به داوری مهرداد اسکویی، آرش خاموشی، کارن فیروز، محمد قوچانی و نیوشا توکلیان برگزار شده است.

مهرداد اسکویی درباره آثار این دوره از اعطای نشان سال مطبوعاتی ایران گفت: امسال در بخش تک عکس آثار خوبی شرکت داده شده بودند ولی؛ در بخش مجموعه عکس کارها قوی نبودند. به نظر می رسد که در بخش تک عکس نسبت به مجموعه عکس قوی تر هستیم؛ همانگونه که در ورزش ها انفرادی بهتر عمل می کنیم. یک مجموعه عکس باید روایتگر باشد و واقعه را به خوبی بیان کند. باید قبل از اینکه عکاس خبری یا مستند اجتماعی باشیم، گزارشگر و خبرنگار خوبی باشیم.

همچنین کارن فیروز درباره مجموعه عکس های این دوره گفت: گاهی در مجموعه عکس ها دو یا سه تا از آنها خیلی خوب هستند ولی به یک باره دو عکس دیگر را می بینید که کل کار را خراب می کند. اگر قصد ارائه یک مجموعه عکس را دارید کلیه آنها باید خوب باشند. گاهی به جای 10 عکس که چهارتای آن خوب است، بهتر است همان چهار عکس را ارئه شود.

آرش خاموشی نیز اظهار کرد: در ارائه مجموعه عکس مسائل زیادی داریم. گاهی حتی در یک مجموعه استیتمنت و یا کپشن ها دچار مشکل هستند و به خوبی نوشته نشده اند. در مجموعه ها آثاری را مشاهده می کردیم که نقطه مشترک داشتند ولی روایت گر یک داستان نبودند؛ در یک مجموعه باید داستان تعریف شود. همچنین هیچ کدام از آثار استاندارد مولتی مدیا را نداشتند.

نیوشا توکلیان نیز درباره آثار ارائه شده و سوژه هایی که به آنها پرداخته شده بود، اعلام کرد: با دیدن آثار ارسال شده برای این دوره متوجه شدم که عکاسان خبری و یا مستند اجتماعی نگاهی سطحی دارند و روی سوژه های مورد نظر خود عمیق عمل نمی کنند که این می تواند ضربه زیادی به کارشان بزند. از طرفی عکاسان این حوزه به دنبال سوژه هایی می فرایند که در یک مجموعه مخاطب با دیدن اولین اثر متوجه کل داستان می شود گرچه که عکاس باید دست مخاطب را بگیرد و کم کم درباره کاری که قصد ارائه دارد، توضیح دهد. اگر قبلا درباره سوژه ای کار شده، زمانی باید به سراغ آن رفت که حرف تازه ای برای گفتن داشته باشیم.

او ادامه داد: امسال بارها دیدم که سوژه های تکراری کار شده بودند و در هر کدام تنها زاویه ثبت عکس تفاوت داشت. در کل باتوجه به اینکه در کشوری زندگی می کنیم که اتفاقات زیادی در جریان است، انتظار بیشتری از آثار داشتم. امیدوارم عکاس ها تلاش کنند تا قصه های ناگفته را با آثار خود بازگو کنند.

در ادامه اسامی برگزیدگان این دوره از نشان عکس سال مطبوعاتی را در بخش های متفاوت می خوانید:

تک عکس محیط زیست:

در این بخش محسن اسمائیل زاده، فرناز دمنابی، سهیل زندآذر و احسان فضلی آسانلو نامزد شده بودند که احسان فضلی آسانلو برگزیده شد.

تک عکس ورزشی:

در بخش تک عکس نیز حامد ملک پور، احمد معینی جم و مهدی نصیری نامزد شده بودند که معینی جم با اثر سقوط برگزیده شد.

مجموعه عکس ورزشی:

محسن کابلی با اثر آت اوغلان (پسر اسب)

تک عکس پرتره:

از بین هادی زند، محبوبه سیفی و زهره صباغ نژاد، صباغ نژاد با اثر عروس برگزیده شد.

مجموعه عکس پرتره:

روح الله وحدتی با مجموعه سهم تو

تک عکس مسائل معاصر:

مجتبی اسمائیل زاده، فرهاد بابایی، حامد خلیلی، علیرضا معصومی و مینا نوعی نامزد و خلیلی با اثر معیشت برگزیده شد.

مجموعه عکس مسائل معاصر:

از بین نامزدها ابراهیم علی پور، جواد مکتبی و دریا ناظری؛ مکتبی با مجموعه عاطفه و اوتیسم برگزیده شد.

تک عکس خبری:

نامزدها پوریا پاکیزه، عابد جلیل پوران، مصطفی رودکی، محمد محسن زاده، سیدجواد میرحسینی، روح الله وحدتی و مونا هوبه فکر بودند که هوبه فکر برگزیده شد.

مجموعه عکس خبری:

محمد مهیمنی در رقابت با حسین ولایتی توانست با مجموعه سیل در استان گلستان برگزیده شود.

هیچ اثری در بخش مجموعه عکس محیط زیست و مولتی مدیا برگزیده نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1332

به "اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران برگزیدگان خود را شناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران برگزیدگان خود را شناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید