آمریکا خواستار تشدید بازرسی کشتی ها به کره شمالی شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، آمریکا و متحدان این کشور روز سه شنبه اعلام کردند: برای جلوگیری از نقض تحریم های بین المللی علیه کره شمالی، باید بازرسی کشتی ها به مقصد و از مبدا پیونگ یانگ تشدید گردد.

آمریکا خواستار تشدید بازرسی کشتی ها به کره شمالی شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ریکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا این موضوع را در نشست کشورهای حامی کره جنوبی در جنگ شبه جزیره کره در شهر ونکوور کانادا بیان نموده است.

تیلرسون ضمن اشاره به این که واشنگتن و هم پیمانان این کشور دخالتی در فعالیت های قانونی دریایی نمی نمایند، اضافه کرد: برای آن که کره شاقتصادی تحریم های بین المللی را دور نزند، اعضای گروه 20 از جمله کشورهای ژاپن و کره جنوبی در نشست ونکوور از تحریم دریایی پیونگ یانگ حمایت می نمایند.

در همین حال، چین از نشست ونکوور انتقاد کرد و آن را به دلیل حضور نداشتن چین و روسیه به عنوان کشورهای تاثیرگذار در بحران کره شاقتصادی، این نشست را غیر قانونی دانسته است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز روز دوشنبه با انتقاد از واشنگتن گفت: آمریکایی ها و متحدان آنها هنوز می خواهند دیدگاه هایشان را به دیگران تحمیل نمایند و آنها دوست ندارند نظرات قدرت های دیگر در عرصه سیاست جهانی را بشنوند.

وزارت امورخارجه آمریکا پیشتر اعلام نمود، چین و روسیه به نشست کانادا دعوت نشده اند، اما پس از خاتمه این نشست، نتایج آن به اطلاع این دو کشور می رسد.

وزریران امور خارجه و مقام های بلندپایه 20 کشور نشستی را در روزهای دوشنبه و سه شنبه در شهر ونکوور به میزبانی آمریکا و کانادا برگزار کردند.

این نشست با هدف افزایش فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک بر کره شاقتصادی در راستای متوقف کردن برنامه تسلیحات هسته ای این کشور انجام شده است.

نشست ونکوور شامل کشورهایی مانند استرالیا، انگلیس، فرانسه، هند، ژاپن و فیلیپین است که در بین سال های 1950 و 1953 از کره جنوبی حمایت نموده اند، چین و روسیه که در جنگ شبه جزیره کره، حامی پیونگ یانگ بودند، در نشست روزهای دوشنبه و سه شنبه حضور نداشتند.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 658

به "آمریکا خواستار تشدید بازرسی کشتی ها به کره شمالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواستار تشدید بازرسی کشتی ها به کره شمالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید