از بلغارستان، تیم ملی والیبال ایران در ماراتنی نفس گیر از سد فنلاند گذشت، انتها مرحله نخست با 11 امتیاز

به گزارش مجله توسعه دهنده، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی مرحله نخست مسابقات قهرمانی دنیا مقابل فنلاند به پیروزی رسید.

از بلغارستان، تیم ملی والیبال ایران در ماراتنی نفس گیر از سد فنلاند گذشت، انتها مرحله نخست با 11 امتیاز

به گزارش خبرنگار اعزامی مجله توسعه دهنده از بلغارستان، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی مرحله نخست مسابقات قهرمانی دنیا که به میزبانی بلغارستان و ایتالیا در حال برگزاری است با نتیجه 3 بر 2 مقابل فنلاند به پیروزی رسید.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، امیرحسین توخته، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) بازیکنان شروع کننده بازی مقابل فنلاند به انتخاب ایگور کولاکوویچ بودند. کادر فنی تیم ملی ایران، دلیل معرفی موسوی به عنوان لیبرو را سرماخوردگی شدید، مهدی مرندی (لیبرو تیم)، مصدومیت جزیی موسوی و لزوم داشتن 2 لیبرو در بین 13 بازیکن معرفی گردیده اظهار داشت. در واقع کادر فنی در این بازی به محمد موسوی استراحت داد.

تیم ایران در حالی به مصاف فنلاند رفت که جو سالن کاملاً در اختیار تیم حریف بود و تنها تعداد انگشت شماری ایرانی در سالن حضور داشتند. با وجودی که فنلاندی ها در ابتدای ست نخست، 4 بر یک از ایران پیش افتادند اما بازی ساده آنها نشان می داد که نمی توانند حریف قدرتمندی برای تیم ملی ایران باشند. بیشتر امتیازات حریف از اشتباهات ایران به دست آمد. آنها 9 امتیاز از این راه کسب کردند در حالی که بازیکنان ایران 15 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 6 امتیاز از استباهات حریف به دست آوردند. نتیجه ست نخست 25 بر 19 به سود ایران بود.

بازیکنان فنلاند ست دوم را هم با اسپک های موثر، بهتر شروع کردند اما چند اشتباه متوالی در امتیازهای سرانجامی باعث شد تا فنلاند 24 بر 22 از ایران پیش بیفتند. حضور فرهاد قائمی و مرتضی شریفی نیز نتوانست تغییری در نتیجه بازی ایجاد کند و فنلاند 25 بر 22 برنده این ست شد. بازیکنان ایران تا سرانجام این ست 26 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز مستقیم از دفاع، 4 پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که تیم فنلاند 20 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز مستقیم از دفاع، یک پوئن سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات تیم ایران به دست آورد.

کولاکوویچ در ست سوم از مرتضی شریفی به عنوان بازیکن ثابت استفاده کرد. در این ست به نظر می رسید که روحیه و قدرت بدنی بازیکنان ایران کمی تحلیل رفته است. همین موضوع سبب شد تا پوئن های حساس و سرانجامی ست به فنلاند برسد و 25 بر 23 برنده شوند. صابر کاظمی نیز در ست سوم جای امیر غفور را گرفت تا غفور برای ست چهارم، تجدید قوا نموده باشد. بازیکنان ایران تا سرانجام این ست 37 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز مستقیم از دفاع، 5 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که تیم فنلاند 36 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز مستقیم از دفاع،2 پوئن سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات تیم ایران به دست آورد.

تیم ایران و به ویژه امیر غفور، ست چهارم را کاملاً متفاوت و با انرژی بیشتری شروع کردند اما امتیازاتی که برای ایران به دست می آمد به راحتی بر اثر چند اشتباه که خود بازیکنان را نیز عصبی می کرد از دست می رفت. غیبت محمد موسوی نیز از برندگی همیشگی حملات سرعتی تیم ایران کاسته بود. سامان فائزی در اواسط ست چهارم جای توخته را گرفت تا شاید با تجربه بیشتر خود به تیم یاری کند. تاکتیک های حمله و دفاع کولاکوویچ در این ست موفق تر از همتای فنلاندی خود بود و بازیکنان ایران 25 بر 23 به پیروزی رسیدند تا سرنوشت برنده بازی به ست پنجم کشیده گردد.

بازیکنان ایران، ست پنجم را با صلابت و قدرت بیشتر شروع کردند و نشان دادند که برای پیروزی وارد زمین گردیده اند. تیم ایران در این ست 15 بر 12 برنده شد تا در نهایت 3 بر 2 برنده این بازی باشد.

تیم ایران از 5 بازی مرحله نخست خود در مسابقات قهرمانی دنیا، 4 پیروزی، یک شکست و 11 امتیاز به دست آورد.

بازی دوم و سرانجامی گروه D از ساعت 22:10 بین 2 تیم بلغارستان و لهستان در سالن ورزش و فرهنگ شهر وارنا برگزار می گردد.

مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی مردان دنیا با شرکت 4 تیم برتر هر گروه و در قالب 4 گروه 4 تیمی در شهرهای وارنا، صوفیه، میلان و بولونا از روز جمعه 30 شهریور شروع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 168

به "از بلغارستان، تیم ملی والیبال ایران در ماراتنی نفس گیر از سد فنلاند گذشت، انتها مرحله نخست با 11 امتیاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بلغارستان، تیم ملی والیبال ایران در ماراتنی نفس گیر از سد فنلاند گذشت، انتها مرحله نخست با 11 امتیاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید