ژاپن، قربانی دیگر باج خواهی ترامپ در کتاب بولتون

به گزارش مجله توسعه دهنده، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ در کتاب جدید خود به موضوعات جالبی درباره درخواست ترامپ از ژاپن اشاره نموده است.

ژاپن، قربانی دیگر باج خواهی ترامپ در کتاب بولتون

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده به نقل از تایمز ژاپن، جان بولتون در کتاب جدید خود به موضوع درخواست سال گذشته دونالد ترامپ از ژاپن مبنی بر دریافت سالانه 8 میلیارد دلار برای حضور نظامیان آمریکایی در این کشور اشاره نموده است.

بولتون در جریان سفر خود به ژاپن در جولای 2019 این درخواست ترامپ را به مقامات ژاپن انتقال داد. در کتاب بولتون آمده که ترامپ او را تهدید نموده که برای رسیدن به اهداف خود از تهدید خروج نیروهای آمریکایی به عنوان اهرم فشار علیه ژاپن استفاده کند.

ترامپ باوجود رابطه بسیار نزدیک با نخست وزیر ژاپن، تعهدات امنیتی آمریکا در یک دهه گذشته را یک طرفه و غیرمنصفانه خوانده است.

بولتون پس از بازگشت از سفر ژاپن با ترامپ ملاقات نموده و او به مشاور خود تأکید نموده بود که تهدید به خروج نیروهای آمریکایی از ژاپن و کره جنوبی می تواند واشنگتن را در موضع فزونی بسیار خوبی قرار دهد.

البته سخنگوی دولت ژاپن روز گذشته در کنفرانس خبری خود موضوع تأکید طرف آمریکایی به پرداخت مبلغ بیشتر از سوی ژاپن به نظامیان آمریکایی را رد کرد و گفت: ما در حال حاضر در مذاکرات دوجانبه ای با آمریکا شرکت نمی کنیم. بنابراین این موضوع صحیح نیست که دولت آمریکا درخواست پرداخت مبلغ بیشتری برای نظامیان آمریکایی حاضر در ژاپن داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1203

به "ژاپن، قربانی دیگر باج خواهی ترامپ در کتاب بولتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن، قربانی دیگر باج خواهی ترامپ در کتاب بولتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید