موضع گیری فدراسیون فوتبال عراق؛ موافقت ایران یا شعار برای جوسازی؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرنگاران، در یکی از حساس ترین دیدارهای مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و انتخابی جام ملت های 2023 آسیا تیم های ملی ایران و عراق روز 23 آبان به مصاف هم می روند. علاوه بر حساسیت های فنی و امتیازی این مسابقه، دیدار دو تیم تحت تاثیر اعتراضات گسترده مردم عراق و ناامنی های شکل گرفته در این کشور است.

موضع گیری فدراسیون فوتبال عراق؛ موافقت ایران یا شعار برای جوسازی؟

طبق تقویم فیفا، دیدار رفت ایران و عراق باید در شهر بصره برگزار گردد ولی گسترده شدن دامن این اعتراضات و توصیه وزارت امور خارجه ایران به مردم برای سفر نکردن به شهرهای عراق، شرایط را کمی پیچیده تر نموده است.

فدراسیون جهانی فوتبال چندی پیش در پاسخ به سئوال خبرنگاران اعلام نمود که این بازی طبق برنامه ریزی اجرا شده در تاریخ و مکان مقرر یعنی در شهر بصره برگزار می گردد و مسئولیت امنیتی آن بر عهده فدراسیون فوتبال عراق است. البته به نظر می رسد با شدت دریافت اعتراضات و واکنش هایی که مردم عراق داشته اند، در آستانه این مسابقه تصمیمات دیگری گرفته گردد.

فدراسیون فوتبال ایران هم هیاتی را به سرپرستی محمدرضا ساکت مشاور رئیس فدراسیون و مدیر تیم ملی به بصره فرستاد تا شرایط را ارزیابی کند. هرچند که فدراسیون از زمان بازگشت این هیات هیچ گزارش و خبری را درباره مذاکرات اجرا شده در بصره منتشر ننموده است. نکته عجیب دیگر این است که سایت فدراسیون اعلام نموده بود عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون فوتبال عراق روز شنبه (دیروز) به تهران می آید تا با مهدی تاج دیدار و تبادل نظر کند اما خبری از سفر او به کشورمان منتشر نشد.

اما موضوع مورد توجه صحبت های مسئولان عراقی در ارتباط با این مسابقه است. در سکوت فدراسیون فوتبال، این عراقی ها هستند که از توافق با فدراسیون ایران و برگزاری بازی در بصره خبر می دهند.

باسیل کورکیس مدیر تیم ملی عراق امروز در تبادل نظریی مدعی شد که سفر هیات ایرانی به بصره با رضایت همراه بوده و توافق شده است که بازی در بصره برگزار گردد.

یحیی کریم یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق هم ضمن تایید برگزاری بازی در عراق و توافق طرفین در سفر هیات ایرانی، مقرر شد طرفین میهمان نوازی تیم مقابل را تضمین نمایند.

از سوی دیگر محمد خلف یکی از مسئولان رسانه ای فدراسیون فوتبال عراق اعلام نمود که برگزاری دیدار با ایران در شهر بصره در دستور کار است و هیچ ابلاغی از سوی فیفا و AFC به عراق برای تغییر مکان مسابقه نشده است. خلف گفت: فدراسیون عراق و وزارت ورزش ترتیبات برگزاری این مسابقه را می دهند و همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

دیار برواری عضو کمیسیون ورزش و جوانان در مجلس عراق هم اعلام نمود که تمام گزینه ها از طرف فدراسیون فوتبال عراق و AFC مطرح است تا اطمینان حاصل گردد تمام مسابقات بدون مشکل در عراق برگزار می گردد.

با تداوم این وضعیت معین نیست که آیا فیفا در تصمیم خود برای برگزاری بازی در شهر بصره تجدید نظر می نماید یا خیر؟ آیا فدراسیون فوتبال درخواستی برای تغییر زمان و مکان مسابقه داشته و آیا پیگیری های ایران نتیجه می دهد یا خیر؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 672

به "موضع گیری فدراسیون فوتبال عراق؛ موافقت ایران یا شعار برای جوسازی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری فدراسیون فوتبال عراق؛ موافقت ایران یا شعار برای جوسازی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید