مدیتیشن سکوت؛ کاری که برای آرامش خودتان باید انجام دهید

به گزارش مجله توسعه دهنده، دینو/ راه های زیادی برای مدیتیشن وجود دارد اما یکی از بهترین مدیتیشن ها، مدیتیشن سکوت است. مدیتیشن سکوت باید به صورت مداوم انجام شود و در واقع روزی چند دقیقه سکوت عمدی است. این عمل به گونه ای است که به شما این امکان را می دهد که از سر و صدا و حواس پرتی ها جدا شوید. نحوه عملکرد این روش در واقع به این صورت است که بخش های از مغز که مسئول صحبت کردن گوش دادن هستند در حالت استراحت قرار خواهند گرفت. این ترفند برای بدست آوردن آرامش بیشتر در روز بسیار کاربردی خواهد بود.

مدیتیشن سکوت؛ کاری که برای آرامش خودتان باید انجام دهید

سکوت و آرامش مطلق می تواند حس بسیار خوبی در یک روز بسیار شلوغ باشد. مدیتیشن سکوت می تواند در صبح زود در میان صدای پرندگان و نسیم صبحگاهی انجام شود. این مدیتیشن دارای 4 مولفه است که شامل بستن دهان، بستن چشم ها، بستن گوش ها و تمرکز بر روی سکوت است. این سکوت متناوب و مطلق تاثیر خوبی بر روح و روان همه افراد خواهد داشت و لازم است که هر روز صبح یا هر شب پس از انتها یک روز کاری انجام شود. در واقع با اینکار شما به مغزتان فرصت استراحت خواهید داد و ذهنتان را از هر مشغله و فکری آزاد خواهید کرد.

کافی است تا بنشینید یا دراز بکشید، سپس دم و بازدم منظمی داشته باشید و بر روی نفس های خود تمرکز کنید. این حالت با تکرار روزانه تاثیر خوبی خواهد داشت و کم کم یاد می گیرید که ذهن خود را از هرگونه مشغله ای آزاد کنید و آرامش مطلق را در یک اتاق ساکت تجربه خواهید کرد. مدیتیشن سکوت تاثیر بسیار خوبی بر زندگی شما خواهد داشت و به تدریج شاهد آرامشی درونی خود در زندگی خواهید بود. شما عزیزان پس از تجربه مدیتیشن سکوت می توانید نظرات و احساس خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1302

به "مدیتیشن سکوت؛ کاری که برای آرامش خودتان باید انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیتیشن سکوت؛ کاری که برای آرامش خودتان باید انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید