فیلم دیده نشده از لحظه زمین لغزش رودخانه کرج

به گزارش مجله توسعه دهنده، تصاویر دیده نشده از لحظه زمین لغزش رودخانه کرج، ریخته شدن 1.6 میلیون متر مکعب صخره و سنگلاخ در بستر رودخانه در کمتر از 20 دقیقه را به تصویر کشیده است.

فیلم دیده نشده از لحظه زمین لغزش رودخانه کرج

به گزارش فارس، دوربین های مداربسته سد امیرکبیر 20 دقیقه از زمین لغزش ارتفاعات جاده چالوس و دیواره رودخانه کرج که به انسداد مسیر اتصال سد و سامانه های آبرسانی مرکز شد را به تصویر کشیده است.

بر اساس ارزیابی کارشناسان، در این زمین لغزش 1.6 میلیون مترمکعب صخره و سنگلاخ معادل ابعاد نیمی از شهرک اکباتان به بستر رود کرج ریخته است.

* جزئیات ابعاد زمین لغزش رودخانه کرج

زمین لغزشی که تصاویر آن در فیلم دوربین های مداربسته سد کرج تعیین است، مصالح طبیعی ارتفاعات مشرف به جاده کرج-چالوس در استان البرز و در کیلومتر 24 این جاده حدفاصل تونل 2 الف و 2 را به بستر رودخانه کرج ریخت و زمینه انسداد این رودخانه را مهیا کرد.

بر اساس اطلاعات میدانی از محل حادثه توده سنگلاخ و صخره با بولدر (قطعات سنگ) به ابعاد یک خودروی سواری در حجمی به طول 300 متر، عرض 200 متر از ارتفاعات مسافتی حدود 500 تا 600 متر را طی نموده و در بستر رودخانه در عمق های متفاوت از 2 متر تا 50 متر بستر رودخانه کرج را مسدود نموده بود.

بر اساس اطلاعات ثبت شده، این ریزش پس از بارش های سیل آسا در استان البرز رخ داده و ایستگاه های هواشناسی نزدیک به منطقه بارندگی 47 میلی متر در کمتر از 2 ساعت را در این منطقه ثبت نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1402 بروزرسانی: 30 خرداد 1402 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2373

به "فیلم دیده نشده از لحظه زمین لغزش رودخانه کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم دیده نشده از لحظه زمین لغزش رودخانه کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید