طرح یک مدرسه استرالیایی برای کاهش تولید زباله

مسئولان یک مدرسه استرالیایی در اقدامی استراتژیک با هدف به صفر رساندن تولید زباله در این مدرسه به جمع آوری سطل های زباله پرداخته و به دانش آموزان نیز اعلام کرده اند که از این پس باید زباله های خود را همراهشان به خانه ببرند.

طرح یک مدرسه استرالیایی برای کاهش تولید زباله

به گزارش خبرنگاران، کالج دخترانه ملبورن امیدوار است که این برنامه خانواده ها را ترغیب کند تا هنگام بسته بندی اغذیه فرزندانشان برای ساعات حضور در مدرسه با در نظر دریافت بسته بندی های پایدارتر در نهایت انتخاب های عاقلانه تر و سازگار با محیط زیست داشته باشند.

به گفته مدیر این مدرسه این ایده توسط گروهی از دانش آموزان که بخشی از گروه پایداری مدرسه هستند، ارائه شده است. این گروه از دانش آموزان به سرپرستی دو نفر از کارمندان ارشد این مدرسه نزدیک به یک سال است که روی این طرح کار می کنند.

مدیر این مدرسه با بیان این که معتقد است اقدامات یک مدرسه برای آموزش، برقراری ارتباط، استفاده مجدد، بازیافت و تغییر کاربری یک وسیله نه تنها برای خانواده های این دانش آموزان بلکه برای کل جامعه تاثیری چشمگیر دارد، گفت: زمانی که این دانش آموزان طرح خود را به من ارائه کردند، مراحل اجرایی و رویکرد بسیار مفصلی را در مورد آنچه که گامی بسیار بزرگ محسوب می شود، مشخص کرده بودند.

دانش آموزان کالج دخترانه ملبورن به طور روزانه بازرسی های غذایی غیر اجباری را انجام می دهند که طی آن دانش آموزانی که از بسته بندی های قابل استفاده مجدد استفاده می کنند، نشانه هایی می گیرند که می توانند با ارائه آن ها جوایزی دریافت کنند.

در حالی که سطل های زباله از کلاس های این مدرسه حذف شده و ایستگاه های بازیافت و گزینه های کمپوست جایگزین آن ها می شود، تنها چند سطل زباله از جمله سطل های سرویس های بهداشتی و یک سطل زباله بزرگ برای اقلام بزرگی که دانش آموزان برای حمل آن ها به خانه با مشکل روبرو می شوند، در این مدرسه باقی می ماند.

بنا بر گزارش فاکس نیوز، مدیر مدرسه در نامه ای به والدین دانش آموزان این مدرسه اعلام کرده که این طرح با هدف به صفر رساندن زباله های تولیدی این مدرسه تا سال 2020 میلادی که به طور گسترده ای اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد، اجرایی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 7 مهر 1398 شناسه مطلب: 424

به "طرح یک مدرسه استرالیایی برای کاهش تولید زباله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح یک مدرسه استرالیایی برای کاهش تولید زباله"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید