روزنامه دولت: 69 درصد مردم از زندگی لذت می برند

به گزارش مجله توسعه دهنده، روزنامه ایران، ارگان رسمی دولت نتایج یک نظرسنجی درباره سنجش اندازه رضایتمندی عمومی را منتشر کرد.

روزنامه دولت: 69 درصد مردم از زندگی لذت می برند

در بخشی از این گزارش آمده است: یافته های نظرسنجی های مراکز معتبر داخلی، شرایط کاملاً متفاوتی در زمینه رضایت عمومی یا شادی ایرانیان در زندگی ارائه می نماید. برخلاف سیاه نمایی مؤسسه های خارجی و تکرار آن از سوی بعضی غربگرایان داخلی، آنالیز ها نشان می دهد در سال 1401 میانگین نمره شادکامی 64.41 از 100 بوده است. در همین رابطه، سنجه های خودم را فردی فعال و تأثیرگذار می بینم با امتیاز 72.3، نسبت به آینده امیدوار هستم با امتیاز 69.4، از زندگی خود لذت می برم با امتیاز 68.7 و احساس می کنم زندگی ارزشمندی دارم با نمره 68.5 از 100، نشان می دهد که ایرانیان در محدوده انسان های شاد قرار دارند.

درعین حال، نتایج یک نظرسنجی درباره سنجش مقدار رضایتمندی عمومی که در خرداد 1401 اجرا شده است، نشان می دهد 75 درصد مردم در سطح زیاد و تا حدی زیاد در زندگی احساس آرامش و آسایش می نمایند. در این رابطه، 91 درصد در سطح زیاد و تا حدی زیاد از سازگاری و همدلی در خانواده خود رضایت دارند و 80 درصد معتقدند مردم در کار های خیر شرکت نموده و به یکدیگر یاری می نمایند.

حدود 76 درصد نیز به طور زیاد و تا حدی زیاد معتقدند مردم در مراسم و مناسبت های مذهبی شرکت می نمایند. بیش از 65 درصد مردم هم تأکید داشتند مردم در روابط اجتماعی خود با یکدیگر با تحمل و مدارا رفتار می نمایند و 70 درصد نیز از تأمین امنیت عمومی اعلام رضایت نموده اند. این نتایج نشان می دهد که ایران، همچنان جامعه ای پایدار و امیدوار به آینده است، این درحالی است که اگر بنابر صحت نظرسنجی های خارجی می بود، امروز نمی بایست از پایداری و یکپارچگی ایران نشانی به جای مانده باشد.

گزارش کامل را اینجا بخوانید.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2214

به "روزنامه دولت: 69 درصد مردم از زندگی لذت می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه دولت: 69 درصد مردم از زندگی لذت می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید