40 درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند

به گزارش مجله توسعه دهنده، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی، بسیار نگران کننده است و باید برای این مسئله تدبیر جدی داشته باشیم.

40 درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سی و هفتمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، روز دوشنبه با حضور حسین ذوالفقاری رئیس کمیته و ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار گردید.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه کرونا بیماری است که هنوز در کشور قربانی می گیرد، گفت: رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی تنها راه چاره شناخته شده برای مهاراین بیماری است.

وی گفت: در ایام منتهی به اربعین انتظار داریم مردم عزیز کشورمان با توجه افزون تر به مسائل بهداشتی، مانع از شیوع بیشتر این بیماری شویم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با تاکید بر اینکه طبق گزارش های وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور کاهش یافته است، گفت: طبق آمار دقیق وزارت بهداشت، از 80 درصد رعایت اصول بهداشتی به رقمی در حدود 60 درصد رسیده ایم.

وی افزود: این کاهش آمار بسیار نگران نماینده است و باید برای این مسئله تدبیر جدی داشته باشیم.

ذوالفقاری توضیح داد: کار ما در این کمیته همفکری و رسیدن به راهبردی کارآمد در مهار این بیماری است و برای همین باید بتوانیم بهترین تصمیمات ممکن را در مورد مدیریت بیماری کرونا در کشور بگیریم.

موضوع جریمه شدن افرادی که حاضر به رعایت اصول بهداشتی نیستند، از دیگر موارد دستور کار نشست امروز بود که در این خصوص مقرر شد، تصمیمات نهایی در مورد افرادی که بیمار هستند، ولی اصول بهداشتی را تعمدا رعایت نمی نمایند، از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا گرفته گردد.

ذوالفقاری در خاتمه گفت: باید افراد را مجاب به رعایت اصول بهداشتی کنیم و مسئله جریمه را به عنوان گزینه آخر در نظر بگیریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1354

به "40 درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید