کنترل بعضی پایگاه های جیزان عربستان به دست ارتش یمن افتاد

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از المنار، کنترل تعدادی از پایگاه های غرب جبل النار در منطقه جیزان عربستان به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن افتاد.

کنترل بعضی پایگاه های جیزان عربستان به دست ارتش یمن افتاد

جرئیات بیشتری از این پیشروی نیروهای یمنی منتشر نشده، اما هفته گذشته نیز در ادامه پیشروی نیروهای یمنی، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن برای اولین بار با نیروهای این کشور در داخل عربستان سعودی دیدار کرد.

پیش از یحیی سریع، سرلشکر محمد ناصر العاطفی، فرمانده ارتش یمن نیز به همراه تعدادی از فرماندهان دولت نجات ملی، به منطقه نجران عربستان سعودی رفته و با نیروهای یمنی دیدار نموده بودند.

ائتلاف سعودی از ابتدای سال 94 (2015) به بهانه حمایت از دولت منصور هادی به یمن حمله کرد و به رغم وعده های این ائتلاف مبنی بر ورود به صنعاء، پایتخت یمن طی چند هفته، این ائتلاف به اهداف خود نرسید و هم اکنون این نیروهای یمنی هستند که پیروز به مقابله به مثل علیه تجاوزات و حتی پیشروی در مناطق جنوبی عربستان سعودی شده اند.

در سایه حمایت کشورهای غربی و آمریکا از ائتلاف نظامی عربستان سعودی در جنگ، کشور یمن در حال حاضر با یکی از بحرانی ترین مقاطع تاریخی خود روبروست و تلفات متاثر از جنگ در این کشور فقیر عربی هر روز در حال افزایش است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 411

به "کنترل بعضی پایگاه های جیزان عربستان به دست ارتش یمن افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل بعضی پایگاه های جیزان عربستان به دست ارتش یمن افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید