ژنرال میلر: خروج نیروها از افغانستان متوقف شده است

به گزارش مجله توسعه دهنده، فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو گفت که خروج نظامیان خارجی از افغانستان بطور موقتی متوقف شده است.

ژنرال میلر: خروج نیروها از افغانستان متوقف شده است

به گزارش دفتر منطقه ای مجله توسعه دهنده، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در بیانیه ای گفت که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فرایند خروج نیروها از افغانستان متوقف شده است.

میلر در این بیانیه گفت که ماموریت حمایت قاطع برای حفظ سلامت نیروها در حال انجام اصلاحات لازم جهت مکث موقت اعزام نیروها به افغانستان است.

این ژنرال ارشد آمریکایی افزود: در برخی موارد این اقدامات به معنی آن است که برخی از نظامیان بیش از زمان تعیین شده خروجشان در افغانستان باقی خواهند ماند تا به ماموریت خود ادامه دهند.

به گزارش هیل، میلر ادامه داد که 1500 نیروی نظامی، غیرنظامی و قراردادی که در هفته گذشته به افغانستان آمدند در قرنطینه قرار دارند و شرح داد که این اقدام از روی احتیاط گرفته شده و هیچ یک از این افراد بیمار نیستند.

فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو که به گفته برخی در توافق با طالبان حق وتو دارد در حالی از ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان بیش از موعد تعیین شده برای خروج آن ها خبر می دهد که واشنگتن متعهد شده تا طی 135 روز پس از امضای توافق نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان به 8 هزار و 600 نفر کاهش یافته و شمار نیروهای ائتلاف نیز به همین نسبت کاسته شود.

آمریکا همچنین زمان امضای توافق با طالبان در 10 اسفند متعهد شد تا طی 14 ماه پس از انعقاد توافقنامه تمام نیروهای خارجی و قراردادی را از افغانستان خارج کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 983

به "ژنرال میلر: خروج نیروها از افغانستان متوقف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال میلر: خروج نیروها از افغانستان متوقف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید