هلال احمر می تواند واکسن کرونا را وارد کند؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره درباره امکان واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال احمر با توجه به مسائل ناشی از تحریم ها، گفت: تا به امروز درخواستی از جمعیت هلال احمر در زمینه واردات واکسن کرونا انجام نشده، اما اگر وزارت بهداشت در این زمینه درخواستی از جمعیت هلال احمر داشته باشد، آن را آنالیز نموده و اقدام می کنیم.

هلال احمر می تواند واکسن کرونا را وارد کند؟

دکتر محمدحسن قوسیان مقدم در مصاحبه با ایسنا، درباره اقدامات جمعیت هلال احمر در زمینه واردات واکسن کرونا، گفت: به طور کلی جمعیت هلال احمر در حوزه دارو ها و واکسن ها، تعیین وزارت بهداشت است و اگر قرار به اقدامی در این حوزه باشد، به درخواست وزارت بهداشت این اقدام را انجام می دهیم. در حوزه واکسن کرونا هم اگر وزارت بهداشت در زمینه واردات آن درخواستی از جمعیت هلال احمر داشته باشد، آن را آنالیز نموده و اقدام می کنیم.

وی اضافه کرد: تا به امروز درخواستی از جمعیت هلال احمر در زمینه واردات واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت انجام نشده است. به طور کلی در حوزه دارو و درمان ما به صورت مستقل اقدامی انجام نمی دهیم. دارو هایی هم که وارد می کنیم، به درخواست وزارت بهداشت است.

قوسیان مقدم ادامه داد: روال ما در بحث واردات دارو هم بر اساس احتیاج کشور است. زمانیکه سازمان غذا و دارو احتیاج کشور را اعلام می نماید، هلال احمر هم وارد می گردد و اقدام به یاری می نماید. به عنوان مثال در حوزه واردات دارو های تک نسخه ای هلال احمر هم می تواند یاری کند و ظرفیتش را دارد، اما باید به درخواست وزارت بهداشت باشد و مجوز سازمان غذا و دارو را هم داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1522

به "هلال احمر می تواند واکسن کرونا را وارد کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلال احمر می تواند واکسن کرونا را وارد کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید