طرح حشد الشعبی برای حفاظت از جشن های مسیحیان

به گزارش مجله توسعه دهنده، تسنیم نوشت: نیروهای حشد الشعبی عراق از تدوین طرحی برای حفاظت از جشن های مسیحیان به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و شروع سال نو مسیحی در استان نینوای این کشور اطلاع داد.

طرح حشد الشعبی برای حفاظت از جشن های مسیحیان

ظافر الوکیل فرمانده تیپ 50 حشد الشعبی به سایت المعلومه گفت: حشد الشعبی یک طرح امنیتی قوی برای حفاظت از بخش تلکیف در دشت نینوا و روستای باطنایا و کلیساهای موجود در آنجا برای ادای مناسک و آیین های دینی ویژه میلاد عیسی مسیح (ع) و سال نو میلادی وضع نموده است.

وی اضافه نمود: همکاری بین شهروندان و نیروهای حشد الشعبی برای اجرای این طرح در جریان است.

جواد جبیب فرمانده یگان 13 حشد الشعبی نیز به نوبه خود گفت: حشد الشعبی طرحی امنیتی برای حفاظت از جشن های سال نو تدوین نموده و مردم شعائر دینی خود را با آزادی کامل انجام می دهند.

دستگیری دو تروریست و کشف مخفیگاه سلاح در الانبار

همچنین وزارت دفاع عراق امروز از دستگیری دو تروریست و کشف یک انبار در غرب استان الانبار اطلاع داد.

در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است: نیروهای لشکر دهم فرماندهی عملیات الانبار توانستند دو فرد مورد پیگرد بر اساس ماده چهارم مبارزه با تروریسم را در ایست و بازرسی های الحلابسه و الشراع دستگیر نموده و به اداره مبارزه با تروریسم الانبار تحویل دهند.

این بیانیه اضافه نمود: در پی دریافت اطلاعات مبنی بر وجود مواد منفجره در نزدیک یکی از خانه های متروک در منطقه الجرایشی، یگان اول تیپ 36 پیاده نظام لشکر دهم به محل اعزام شد و یک مخفیگاه مهمات و ادوات نظامی در منطقه البوعلی الجاسم در غرب الانبار را کشف کرد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 806

به "طرح حشد الشعبی برای حفاظت از جشن های مسیحیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح حشد الشعبی برای حفاظت از جشن های مسیحیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید