خبرنگاران استاندار زنجان: عموم مردم همچنان پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت نمایند

به گزارش مجله توسعه دهنده، زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان با تاکید بر اینکه تا به امروز درمانی برای بیماری کرونا پیدا نشده است، گفت: همگان باید همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و تجارب چند ماه گذشته نیز نشان داده توجه به این مقوله مهم مسائل این بخش را کاهش می دهد، در غیر این صورت با پیک بیماری روبرو خواهیم شد.

خبرنگاران استاندار زنجان: عموم مردم همچنان پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت نمایند

فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در کارگروه سلامت و خانواده استان با اشاره به شرایط بیماری کرونا در این استان اضافه نمود: همکاری های مردم موجب شد این بیماری با پیک بالایی روبرو نگردد و در واقع با اقدامات انجام گرفته کرونا مدیریت شده است.

وی افزود: در زمان حاضر شرایط بیماری کرونا در این استان مطلوب است و عموم مردم و مدیران دستگاه های اجرایی به این مهم واقف هستند که در این راستا طرح های ملی در این استان اجرا شد به طوری که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت نیز نهاده شد.

استاندار زنجان ادامه داد: در زمان حاضر استانهای گرفتار این بیماری و افزایش شمار مبتلایان آن به دلیل رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی است، چرا که این بیماری با هیچکس شوخی ندارد و همگان باید موارد و نکات اعلام شده از سوی متخصصان امر را رعایت نمایند و از طرفی حوزه اجتماعی استان باید برای حین و پسا کرونا برنامه طراحی کند.

وی گفت: بر این مبنا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعتباری برای موضوع پایش سرمایه اجتماعی اختصاص دهد و در این میان نظرات نخبگان و کارشناسان دانشگاهی نیز دخالت داده گردد.

حقیقی اضافه نمود: به موازات این کار، کمیته اجتماعی تشکیل و آسیب شناسی مسائل و معضلات مربوط به بیماری کرونا انجام گیرد به این معنی که اقدامات بصورت عملیاتی شده باشد که چنین کاری در انتخابات مجلس نیز انجام گرفت.

استاندار زنجان به ظرفیت بوجود آمده پویش مردمی و خیران در ارتباط با بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در این بخش می توان از پتاسیلهای این حوزه در رخدادهای دیگر استفاده کرد چرا که این یک سرمایه اجتماعی مهم محسوب می گردد.

وی افزود: انتظار بر این است که حوزه اجتماعی این استان برنامه ای در قالب تاب آوری سرمایه اجتماعی را نیز با در نظر دریافت تمامی جوانب آن تدوین کند که قابلیت اجرایی داشته باشد تا مسائل و مسائل مربوط به این بخش نیز با انجام اقداماتی مرتفع گردد.

این مسؤول لزوم حمایت و تقویت رسانه های استان با رویکرد امید آفرینی در بین مخاطبان را یادآور شد و گفت: تمامی فعالیت ها و اقدامات مد نظر و آگاهی بخشی دستگاههای اجرایی به وسیله رسانه ها امکانپذیر بوده که معتقدم این حوزه بسیار نقش آفرین است که در این میان فعالیت بعضی دستگاه های اجرایی به دلیل عدم ارتباط مناسب آنها با رسانه ها، مغفول واقع می گردد.

وی گفت: آنچه در جلسه گذشته در مورد رسانه های استان مصوب شد، باید با اعتقاد کامل بصورت عملیاتی مدیریت و اجرایی گردد چرا که این قشر خواهان توزیع عادلانه امکانات و برطرف مسائل خود هستند و می توانند در پسا کرونا نیز یاری حال باشند.

وی افزود: با برنامه هایی می توان مسایل حوزه اجتماعی را به حداقل ممکن رساند علاوه بر آن با ارائه برنامه هایی در حوزه خیرین آنان را بیش از گذشته به سرمایه گذاری در حوزه سلامت تشویق و ترغیب کرد.

حقیقی، چگونگی و راه حلهای تقدیر از همراهی مردم، تحلیل دقیق پایگاه اطلاعاتی خانواده و اقشار آسیب پذیر را از دیگر خواسته های خود از کارگروه اجتماعی استان بر شمرد و اضافه نمود: حوزه های اجتماعی و فرهنگی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی پسا کرونا سرمایه گذاری و در این راستا برنامه های مشخصی را ارائه نمایند.

وی، راه حلهای تحقق اتحاد، همدلی و تقویت همبستگی مردم، ارتقای فرهنگ دیجیتال در شرایط فعلی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آنالیز مسائل مربوطه و بسط و گسترش فرهنگ آموزش مجازی را از دیگر انتظارات پبش روی کارگروه اجتماعی مطرح کرد.

استاندار زنجان ادامه داد: ارائه آموزشهای مجازی در آینده نیز امری اجتناب ناپذیر است که در این خصوص راه حل اجرایی و سرمایه گذاری لازم آن مهم و ضروری بوده و از طرفی تکریم مردم در امر خدمت رسانی نیز مورد توجه باشد و اقدامات و طرح هایی این بخش نیز به صورت کاربردی ارائه گردد.

وی گفت: این استان در تامین واکسن آنفلوانزا می تواند علاوه بر بهره گیری از توان دولتی با تشکیل کمیته ای به ریاست رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور مجریان داروسازان، مدیریت بهینه را مورد آنالیز و توجه قرار دهد.

حقیقی همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست آموزش مدیران جوان را برای تصدی پست های مدیریتی شروع کند که با این اقدام جهشی ایجاد خواهد شد و انتصاب بانوان به پستهای مدیریتی را نیز به لحاظ عملکرد مناسب آنها اقدامی خوب و تاثیرگذار اظهار داشت.

استاندار زنجان همچنین در مورد بازگشایی اماکن عمومی به ویژه مهدهای کودک نیز اظهار داشت: در این خصوص اولویت تامین سلامت مردم است هر چند این استان در زمینه اقدامات مختلف این بیماری پیشگام بوده اما در بازگشایی ها پیشتار نیست و با احتیاط عمل می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1122

به "خبرنگاران استاندار زنجان: عموم مردم همچنان پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار زنجان: عموم مردم همچنان پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید