تقلای بن زاید برای نجات اقتصاد کرونازده امارات

به گزارش مجله توسعه دهنده، مسئولان اماراتی در کوشش برای یافتن راهکارهای فوری برای نجات اقتصاد به شدت زیان دیده خود از فروپاشی ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت های نفت هستند.

تقلای بن زاید برای نجات اقتصاد کرونازده امارات

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده، سایت الخلیج آن لاین در گزارش امروز خود به شرایط اقتصادی امارات و تأثیر شیوع کرونا بر آن و تقلای مسئولان اماراتی برای کاهش زیان وارده پرداخت.

زیان های گسترده بخش های مختلف اقتصادی امارات در روزهای اخیر به ویژه بورس و سهام، گردشگری و حمل ونقل محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی را بر آن داشته است تا نشستی فوری با اعضای شورای اجرایی ابوظبی برای آنالیز اوضاع اقتصادی در سایه تحولات کنونی بازارهای دنیای برگزار کند.

بن زاید در صفحه توییتر خود نوشت که با وجود بحران ویروس کرونا دستور ادامه همه طرح های سرمایه گذاری و تدوین طرح های جدید برای تشویق سرمایه گذاری در امارت ابوظبی را داده است.

او اضافه نمود: دستور تداوم همه پروژه های سرمایه گذاری براساس طرح های تدوین شده و عدم لغو یا تأخیر هرگونه پروژه ای در چارچوب مقاصد رشد و توسعه ابوظبی و اتخاذ تدابیر بیشتر برای حفظ دستاوردهای اقتصادی امارت ابوظبی و اولویت دادن به شرکت های نوپا در سایه چالش های کنونی را داده ام.

بن زاید گفت: همچنین دستور کوشش برای تدوین طرح های جدید به منظور تشویق بخش های سرمایه گذاری راهبردی و تشکیل کمیته های به ریاست اداره اقتصادی و عضویت اداره توسعه اقتصادی و بانک های داخلی برای پیگیری برنامه های وام دهی به شرکت های محلی در ابوظبی در سایه شرایط کنونی را داده ام.

این تصمیمات همزمان با زیان های گسترده اقتصاد امارات گرفته شده است. بازار بورس و سهام امارات در صدر زیان دیدگان است، زیرا سهام این بازار در معاملات یکشنبه گذشته حدود 13.17 میلیارد درهم معادل 3 میلیارد و 580 میلیون دلار از ارزش بازار خود را از دست داد. این امر با وجود مشوق های دولتی امارات برای مهار آثار و تبعات گسترش ویروس کرونا روی داد.

این زیان ها با وجود طرح حمایت اقتصادی همه جانبه بانک مرکزی امارات به ارزش 27 میلیارد دلار برای مهار تبعات ویروس کرونا به اقتصاد این کشور وارد شده است.

دولت ابوظبی همچنین مراکز عظیم فرهنگی و گردشگری را تا خاتمه ماه جاری میلادی بسته است که ضربه ای کشنده به بخش در گردشگری این کشور و زیان های بی سابقه ای به آن وارد می نماید.

این درحالی است که نشریه لیزیکو فرانسه نیز پیش بینی کرد که شرکت هواپیمایی ملی الاتحاد امارات به خاطر گسترش ویروس کرونا و زیان های ناشی از آن و شکنندگی بخش صنعت هواپیمایی دنیا ورشکست گردد.

وقوع این میزان از خسارت های اقتصادی و اقتصادی با وجود طرح های فوری و بسته های تشویقی دولت امارات برای نجات اقتصاد این کشور از ورشکستگی، مفید و مؤثر بودن این گونه طرح ها و برنامه ها را در هاله ای از ابهام و با شک و تردید روبرو نموده است.

در این میان کاهش قیمت های نفت در بازارهای دنیای نیز بر مسائل بخش های اقتصادی امارات اضافه نموده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 972

به "تقلای بن زاید برای نجات اقتصاد کرونازده امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلای بن زاید برای نجات اقتصاد کرونازده امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید