استقرار دوباره ارتش سوریه در بیش از 10 روستا در الحسکه

به گزارش مجله توسعه دهنده، نیرو های ارتش سوریه ظهر امروز مجددا در بیش از دَه روستا در منطقه الدرباسیه واقع در شمال شرق این کشور مستقر شدند.

استقرار دوباره ارتش سوریه در بیش از 10 روستا در الحسکه

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه از استقرار مجدد نیرو های ارتش سوریه در ریف غربی منطقه الدرباسیه خبر داد.

الدرباسیه از توابع شهر رأس العین در استان الحسکه است که در شمال شرقی سوریه واقع شده است. این منطقه همچنین در 85 کیلومتری شمال شهر الحسکه و در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده است.

دیدبان به نقل از منابع موثق خبر داد که نیرو های ارتش سوریه که در هشتم آبان ماه از الدرباسیه عقب نشینی کرده بودند، بار دیگر وارد روستا های این منطقه شده اند.

این منابع گفتند که عملیات استقرار، با حضور بیش از 200 نیروی ارتش سوریه که مجهز به سلاح سنگین بودند، اجرا شده است.

به گفته منابع مذکور، نیرو های سوری در روستا های قرة قرمانیة، قیروان، کربشک، شیریک، خربة حجی ابراهیم، حلیوة، عراد، ظهر العرب، کسرى، اسدیة و تل حرمل و چند روستای دیگر مستقر شدند.

دیدبان هشتم آبان ماه گزارش داده بود که ارتش سوریه از غرب منطقه الدرباسیه که در نوار مرزی ترکیه واقع شده است، به صورت کامل خارج شده است.

این مرکز گفته بود که علت این عقب نشینی، حملات شدید گروه های تروریستی وابسته به ترکیه و پشتیبانی گسترده نظامیان ترکیه از آنان در جریان این حملات بوده است.

این در حالی بود که یگان های ارتش سوریه ششم آبان، علاوه بر الدرباسیه، در تل عفر و خراب کورد در ریف غربی شهر القامشلی در نوار مرزی بین سوریه و ترکیه مستقر شدند و مورد استقبال اهالی آنجا قرار گرفتند.

گروه های نیرو های دموکراتیک سوریه به موجب توافق سوچی، شروع به عقب نشینی از نوار مرزی میان سوریه و ترکیه تا عمق 30 کیلومتری کردند.

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که دمشق از عقب نشینی گروه های مسلح در شمال سوریه تا عمق 30 کیلومتری که با هماهنگی مستقیم ارتش سوریه انجام شد استقبال می کند، زیرا بهانه اصلی را از ترکیه برای تجاوز وحشیانه به خاک سوریه گرفت.

ترکیه و روسیه اخیرا در شهر سوچی به توافقی دست یافتند و قرار شد شبه نظامیان کُرد تا عمق 30 کیلومتری از مرز های مشترک سوریه و ترکیه عقب نشینی کنند و ارتش سوریه در نوار مرزی مستقر شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 675

به "استقرار دوباره ارتش سوریه در بیش از 10 روستا در الحسکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار دوباره ارتش سوریه در بیش از 10 روستا در الحسکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید