ابراهیم بوباکار کیتا مجددا رئیس جمهوری مالی شد

وزارت امور سرزمینی مالی امروز (پنج شنبه) اعلام نمود: ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهوری مالی در دور دوم انتخابات توانست با کسب 67 درصد آرا سومایلا سیسه نامزد اپوزیسیون را شکست دهد و مجددا به عنوان رئیس جمهوری این کشور انتخاب گردد.

ابراهیم بوباکار کیتا مجددا رئیس جمهوری مالی شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، این پیروزی به کیتا دور دوم پنج ساله ریاست جمهوری در کشوری را می دهد که در آن خشونت های شبه نظامیان و ادعای تقلب مطرح گردیده از سوی اپوزیسیون انتخابات را خدشه دار نموده است.

در حال حاضر کیتا با وظیفه خطیر بیرون کشیدن مالی از خشونت های قومی و افراط گرایی در شمال و مرکز این کشور روبرو است.

دولت بیان کرد: تهدیدات شبه نظامیان افراط گرا باعث شد تا نزدیک به 500 پایگاه رای گیری که دو درصد از کل تعداد پایگاه های رای گیری موجود در این کشور را تشکیل می دهد، در جریان دور دوم انتخابات روز یکشنبه تعطیل باشند.

شایان ذکر است که در همین حال یکی از مقامات انتخاباتی نیز در منطقه تیمبکتو کشته شد.

این آمار همچنین نشان می دهد که میزان مشارکت مردم در انتخابات 2.7 میلیون تن برابر با 34 درصد بوده است.

سیسه کمپین انتخاباتی کیتا را به تقلب انتخاباتی از جمله پر کردن صندوق های رای و خرید آرا برای تضمین پیروزی اش متهم نموده است؛ اتهاماتی که کیتا آنها را رد می نماید.

با این حال علی رغم لفاظی های تندی که منجر به نتایج روز پنج شنبه شد خیابان های باماکو و دیگر شهرهای مهم مالی همچنان آرام هستند. این کشور یکی از صادرکنندگان طلا محسوب می گردد.

منبع: isna.ir
اخبار و مقالات مرتبط با "ابراهیم بوباکار کیتا مجددا رئیس جمهوری مالی شد"

حزب کارگر برزیل لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهوری پیشین این کشور را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این در حالی است که لولا داسیلوا برای 12 سال به اتهام فساد در زندان به سر می برد.

علی هاشمی مدیر مجموعه ورزشی خانه کشتی محمد بنا واقع در منطقه 19 تهران در مصاحبه با خبرنگاران با تایید این خبر گفت: متاسفانه با اتمام مدت قرارداد ما با موسسه هاتف شهر زیر مجموعه تربیت بدنی منطقه 19 شهرداری تهران به ما اعلام شد این مجموعه ورزشی را فورا تخلیه کنیم.

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در توئیتی به مناسبت روز خبرنگار گفت: روز خبرنگار را به همه روزنامه‌نگاران عزیز و فعالان عرصه رسانه‌های مکتوب و تصویری و شبکه‌های اجتماعی صمیمانه تبریک می‌گویم. حرفه روزنامه‌نگاری به حق سخت، پرمخاطره و در عین حال تأثیرگذار...

به "ابراهیم بوباکار کیتا مجددا رئیس جمهوری مالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با ابراهیم بوباکار کیتا مجددا رئیس جمهوری مالی شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید